متاورس

متاورس نسل بعدی اینترنت است.

ارتباط با ما

متاورس چیست؟

متاورس، در رمان علمی-تخیلی «Snow Crash» در سال ۱۹۹۲، نویسنده نیل استفنسون دنیای مجازی را توصیف کرد که موازی با جهان واقعی ما است. در رمان، افراد از آواتارهای دیجیتالی خود برای تعامل با یکدیگر استفاده می کنند. متاورس افراد و اشیاء را در دنیای مجازی به واقعیت متصل می کند، بنابراین دنیای دیجیتال و دنیای فیزیکی، زندگی دیجیتال و زندگی اجتماعی، اقتصاد دیجیتال و اقتصاد دنیای واقعی، دارایی های دیجیتال و دارایی های فیزیکی، و هویت دیجیتال و هویت واقعی را یکپارچه می کند. همه‌گیری ظهور را تسریع کرد. بسیاری از سناریوهای واقعی مانند تجارت الکترونیک O2O، سالن خدمات از راه دور، آموزش آنلاین، کنسرت های آنلاین، نمایشگاه های آنلاین، مشاوره های مراقبت های بهداشتی از راه دور، و تولید هوشمند به سرعت در حال تحقق هستند. متاورس نسل بعدی اینترنت است که مبتنی بر واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) است. ویدیوی کامل کنفرانس آپسارا ۲۰۲۱ را تماشا کنید تا ایده بهتری از متاورس داشته باشید.

_Alibaba Cloud_

چهار اصل فناوری متاورس

متاورس از چهار لایه فناوری تشکیل شده است. لایه اول ساخت هولوگرافی، لایه دوم شبیه سازی هولوگرافی، لایه سوم ادغام دنیای مجازی و فیزیکی و لایه چهارم پیوند آنهاست.

متاورس خود را با فناوری ابری علی بابا بسازید.

رندر از راه دور

null

این راه حل، خدمات رندر از راه دور را بر اساس فناوری محاسبات با عملکرد بالا (HPC) ابری Alibaba برای پشتیبانی از ساخت سریع و با کیفیت بالا از مواد متاورس مختلف و محتوای سناریوی دیجیتال ارائه می دهد.

تجزیه و تحلیل داده ها و هوش مصنوعی

null

این راه حل یک نمای یکپارچه با دنیای مجازی و دنیای فیزیکی ارائه می دهد و بسیاری از سناریوهای کاربردی متاورس را از طریق بینایی کامپیوتری، یادگیری ماشینی، پردازش زبان طبیعی (NLP) و گفتار هوشمند ترکیب می کند. علاوه بر این، راه حل ذخیره سازی دریاچه داده مبتنی بر سرویس ذخیره سازی اشیاء (OSS) از انواع داده ها و کانال های دسترسی مختلف پشتیبانی می کند.

اینترنت اشیا (IoT)

null

راه حل Alibaba Cloud IoT اتصال بی سیم قابل اعتماد و خدمات انتقال سیگنال را برای ادغام واقعیت مجازی متاورس فراهم می کند.

بلاک چین به عنوان یک سرویس (BaaS)

null

بلاک چین ابری علی بابا به عنوان یک سرویس باز، ایمن، پایدار و آسان برای استفاده است. این قابلیت ردیابی و عدم دستکاری داده های اساسی متاورس را تضمین می کند و به کاربران کمک می کند تا یک اینترنت مبتنی بر ارزش با اعتماد متقابل و همکاری کارآمد بسازند.

راه حل شبکه جهانی

null

شبکه جهانی بسیار قابل اعتماد Alibaba Cloud و فناوری SD-WAN یک تجربه کاربری قوی، کم تأخیر و روان را برای متاورس فراهم می کند.

سرویس کانتینر ابری علی‌بابا برای کوبرنتیس (ACK)

null

سرویس محفظه ابری علی‌بابا برای Kubernetes (ACK) قابلیت‌های زمان‌بندی، هماهنگ‌سازی، استقرار و انتشار غنی را برای میکروسرویس‌ها فراهم می‌کند تا از یک سیستم CI/CD در دسترس، مقیاس‌پذیر، کم‌هزینه و خودکار پشتیبانی کند که به کاربران کمک می‌کند تا برنامه‌های متاورس را سریع بسازند.

متاورس نیازهای گسترده داده را به ارمغان می آورد

Alibaba Cloud خدمات حرفه ای کلان داده و قدرت محاسباتی فزاینده را ارائه می دهد