تپا

سرویس پایگاه داده رابطه ای آمازون (RDS)

فقط با چند کلیک یک پایگاه داده رابطه ای در فضای ابری راه اندازی و مقیاس بندی کنید.

سرویس پایگاه داده رابطه ای آمازون RDS راه اندازی ، راه اندازی و مقیاس گذاری یک پایگاه داده رابطه ای را در ابر آسان می کند. این ظرفیت ضمن صرفه جویی در هزینه و قابل تجزیه مجدد ضمن اتوماتیک کردن کارهای مدیریتی وقت گیر مانند تهیه سخت افزار ، تنظیم پایگاه داده ، وصله و پشتیبان گیری ، خودکار است. این کار باعث می شود تا روی برنامه های خود تمرکز کنید تا بتوانید عملکرد سریع ، در دسترس بودن بالا ، امنیت و سازگاری مورد نیاز را به آنها ارائه دهید.

RDS آمازون در انواع مختلفی از پایگاه داده – برای حافظه ، عملکرد یا I / O بهینه شده – در دسترس است و شش موتور پایگاه داده آشنا را برای شما فراهم می کند ، از جمله Amazon Aurora ، PostgreSQL ، MySQL ، MariaDB ، پایگاه داده Oracle و SQL Server. برای مهاجرت یا تکثیر پایگاه داده های موجود خود در RDS آمازون ، می توانید از سرویس مهاجرت پایگاه داده AWS استفاده کنید.

موتورهای پایگاه داده RDS آمازون

فواید

موجود و با دوام

آمازون RDS با همان زیرساخت بسیار قابل اطمینان استفاده می شود که توسط سایر خدمات وب آمازون استفاده می شود. هنگامی که یک نمونه چند AZ DB تهیه می کنید ، RDS آمازون همزمان داده ها را در یک نمونه آماده به کار در یک منطقه موجود دیگر (AZ) تکثیر می کند. آمازون RDS دارای بسیاری از ویژگی های دیگر است که قابلیت اطمینان را برای پایگاه داده های مهم تولید از جمله پشتیبان گیری خودکار ، عکس های فوری پایگاه داده و جایگزینی خودکار میزبان افزایش می دهد.

بسیار مقیاس پذیر

شما می توانید منابع محاسبه و ذخیره سازی پایگاه داده خود را تنها با چند کلیک ماوس یا یک تماس API ، اغلب بدون توقف ، مقیاس بندی کنید. بسیاری از انواع موتور RDS آمازون به شما امکان می دهد تا یک یا چند نسخه Reply را بخوانید تا ترافیک خوانده شده را از نمونه پایگاه داده اصلی خود بارگیری کنید.

آسان برای مدیریت

آمازون RDS عبور از مفهوم پروژه به استقرار را آسان می کند. از کنسول مدیریت RDS آمازون ، رابط خط فرمان AWS RDS یا تماس های ساده API برای دسترسی به قابلیت های پایگاه داده رابطه ای آماده تولید در عرض چند دقیقه استفاده کنید. بدون نیاز به تأمین زیرساخت و نیازی به نصب و نگهداری نرم افزار پایگاه داده.

ارزان

شما نرخ بسیار کمی پرداخت می کنید و فقط برای منابعی که در واقع مصرف می کنید پرداخت می کنید. علاوه بر این ، از گزینه قیمت On-Demand بدون تعهدات پیش رو یا بلند مدت یا حتی نرخ های ساعتی پایین تر از طریق قیمت گذاری نمونه رزرو شده ما بهره مند می شوید.

امن است

Amazon RDS کنترل دسترسی شبکه به پایگاه داده شما را آسان می کند. Amazon RDS همچنین به شما امکان می دهد نمونه های پایگاه داده خود را در آمازون VPC اجرا کنید ، که به شما امکان می دهد نمونه های پایگاه داده خود را جدا کرده و از طریق یک VPN رمزگذاری شده استاندارد در صنعت ، به زیرساخت IT موجود خود متصل شوید. بسیاری از انواع موتور RDS آمازون رمزگذاری را در حالت استراحت و رمزگذاری در حین انتقال را ارائه می دهند.

سریع

آمازون RDS از سخت ترین برنامه های پایگاه داده پشتیبانی می کند. شما می توانید از بین دو گزینه ذخیره سازی با پشتیبانی SSD یکی را انتخاب کنید: یکی برای برنامه های OLTP با کارایی بالا و دیگری برای استفاده عمومی با هزینه مقرون به صرفه. علاوه بر این ، آمازون آرورا عملکردی هم تراز با پایگاه داده های تجاری را با ۱/۱۰ هزینه ارائه می دهد.