شبکه توزیع محتوا

Content Delivery Network

CDN مخفف Content Delivery Network شبکه توزیع محتوا است . شبکه توزیع محتوا (CDN) به گروهی از سرورهای توزیع شده جغرافیایی اشاره دارد که با یکدیگر همکاری می کنند تا محتوای اینترنتی را سریع ارائه دهند. در واقع اطلاعات سایت از سروری فراخوانی می شود که به موقعیت کاربر نزدیک تر باشد. بدین ترتیب سایت با سرعت بیشتر لود خواهد شد.
CDN امکان انتقال سریع داده های مورد نیاز برای بارگذاری محتوای اینترنتی شامل صفحات HTML ، فایل های جاوا اسکریپت، تصاویر و فیلم ها را فراهم می کند. محبوبیت خدمات CDN همچنان در حال افزایش است و امروزه اکثر ترافیک وب از طریق CDN ها ارائه می شود ، از جمله ترافیک از سایت های اصلی مانند فیس بوک ، Netflix و آمازون. یک سرویس توزیع محتوا پیکربندی شده نیز ممکن است به محافظت از وب سایت ها در برابر برخی از حملات مخرب رایج مانند حملات DDOS کمک کند.
شبکه توزیع محتوا

پکیج های سرویس شبکه توزیع محتوا

پلن های CDN از دیتاسنتر Amazon s3 – G.core.labs

ارائه کنترل پنل از دیتاسنتر مقصد

دیتاسنترپلنفضاترافیکقیمتسفارش
aws-amazon-logo-01پلن اول۵۰ گیگ۷۰ گیگ۳۸۰ هزارتومانسفارش
aws-amazon-logo-01پلن دوم۷۰ گیگ۷۰ گیگ۴۱۰ هزارتومانسفارش
aws-amazon-logo-01پلن سوم۱۰۰ گیگ۷۰ گیگ۴۴۰ هزارتومانسفارش
aws-amazon-logo-01پلن چهارم۷۰ گیگ۱۰۰ گیگ۴۹۰ هزارتومانسفارش
g-core-01nw-01Startبر اساس استفاده۱,۵ ترابایت (دانلود و آپلود)۱,۴۲۰,۰۰۰ تومانسفارش
g-core-01nw-01Pro 5 TBبر اساس استفاده۵ ترابایت (دانلود و آپلود)۴,۰۰۰,۰۰۰ تومانسفارش

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره با گروه پشتیبانی ما تماس بگیرید.

کاهش بار سرور

امنیت محتوا

در دسترس بودن و تاخیر کم

پشتیبانی گیری

ویژگی های سرویس توزیع محتوا

نزدیک کردن سرورها به کاربران باعث می شود تا تعداد هاپ ، تاخیر و زمان پاسخگویی سرور کاهش یابد . این امر تجربه کاربری آنها را بهبود می بخشد. سرویس های توزیع محتوا CDN با آنتی دیداس های قدرتمند محافظت می شوند تا دسترسی به محتوا را محدود کرده و از بارگیری های ناخواسته محافظت می کند.

همچنین انتقال محتوا به سرورهای CDN بار سرورهای مبدا را کاهش می دهد و این موضوع باعث می شود سرعت و عملکرد سایت افزایش پیدا کند و تفاوتی نداشته باشد که کاربر در کجای جهان است. سرورهای CDN از یکدیگر پشتیبان گیری می کنند و در صورت بروز حادثه ترافیک بالا ( هجوم بالای کاربران در یک زمان ) به طور خودکار به سرورهای دیگر شبکه هدایت می شوند.

اگر محتوای مورد علاقه بدون تاخیر در دسترس باشد و به سرعت بارگیری شود ، کاربر مدت بیشتری در وب سایت ، فروشگاه آنلاین ، بازی یا پورتال سرگرمی خواهد ماند. یک تجربه کاربری با کیفیت ، بازدیدکنندگان شما را به مشتریانی راضی تبدیل می کند و دوباره به منابع شما باز می گردند.

آیا CDN همان میزبان وب است ؟

CDN محتوا را میزبانی نمی کند و نمی تواند نیاز به میزبانی وب را برطرف کند ، اما به ذخیره سازی محتوا در لبه شبکه کمک می کند ، که باعث بهبود عملکرد وب سایت می شود. بسیاری از وب سایت ها برای برآوردن نیازهای عملکردی خود توسط خدمات میزبانی تلاش می کنند بهترین عملکرد را ارائه دهند ، به همین دلیل آنها CDN ها را انتخاب می کنند. با استفاده از ذخیره سازی برای کاهش پهنای باند میزبانی ، کمک به جلوگیری از وقفه در سرویس ، بهبود امنیت و از بین بردن برخی از دردسرهای اصلی همراه با میزبانی وب سنتی ، CDN ها یک انتخاب محبوب برای هستند.
شبکه توزیع محتوا

مزایای استفاده از CDN

استفاده از cdn قدرت سرور را با هزینه ی کمتر افزایش می دهد و تجربه ای عالی برای کاربران شما بوجود می آورد. برخی از مزایای داشتن cdn شامل:

  • سرعت بالای لود شدن سایت
  • افزایش سرعت دانلود و آپلود
  • افزایش میزان پهنای باند و کاهش مصرف ترافیک اصلی سرور
  • هزینه ی کمتر نسبت به ارتقای سرور اصلی
  • استفاده ی راحت
  • دارای آنتی دیداس های قدرتمند
  • افزایش رضایت کاربران از سایت

کاهش هزینه با شبکه ی توزیع محتوا

CDN

صرفه جویی در ترافیک CDN به شما امکان می دهد هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. انتقال پرونده ها به یک قاره دیگر ، نگهداری آنها بر روی سرور محلی در آنجا و توزیع بر روی پیوندهای محلی ارزان تر از ارسال ترافیک یکسان به سراسر اقیانوس اطلس برای هزارمین بار است.

 در صورت محدود بودن پهنای باند ، انتقال فایل های استاتیک به CDN ارزان تر از ارتقاء تجهیزات شبکه است. معمولاً statics بخش قابل توجهی از پهنای باند موجود را اشغال می کند و به جای ارتقاء از ۱ به ۱۰ گیگابیت بر ثانیه یا از ۱۰ تا ۴۰ گیگابیت بر ثانیه ، ارسال ۸۰٪ ترافیک به CDN بدون نیاز به سرمایه گذاری در سرورهای گران قیمت، ارزان تر است.

CDN چگونه کار می کند؟

CDN شبکه ای از سرورها است که به هم متصل شده اند و هدف آن ارائه محتوا در سریع ترین زمان ، ارزان ، قابل اطمینان و ایمن است. به منظور بهبود سرعت و اتصال ، CDN سرورها را در نقاط مبادله (IXP) بین شبکه های مختلف قرار می دهد.
نقطه مبادله اینترنت (IXP) یک مکان فیزیکی است که از طریق آن شرکت های زیرساخت اینترنتی مانند ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) و CDN ها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. این مکان ها در “لبه” شبکه های مختلف وجود دارد و به ارائه دهندگان شبکه اجازه می دهد حمل و نقل خارج از شبکه خود را به اشتراک بگذارند. با حضور در داخل یک مکان IXP ، شرکت ها می توانند مسیر خود را به سمت ترانزیت از سایر شبکه های شرکت کننده کوتاه کنند ، در نتیجه تأخیر را کاهش می دهند ، زمان رفت و برگشت را بهبود می بخشند و هزینه ها را به طور بالقوه کاهش می دهند. با اتصال به این مکان های سرعت بالا و به هم پیوسته ، ارائه دهنده CDN قادر است هزینه ها و زمان حمل و نقل را در تحویل داده با سرعت بالا کاهش دهد.

شما قادر خواهید بود در کشور خود و خارج از کشور رشد کنید

با استفاده از CDN می توانید به سرعت پروژه های وب خود را در خارج از کشور مقیاس بندی کرده و توسعه دهید.

برخی از مشتریان بزرگ شبکه توزیع محتوا – CDN

cdn
cdn
CDN
cdn

مشاهده ی تمامی سرویس های شرکت تجارت پایدار ایرانیان

فروشگاه