فضای ابری

تجارت پایدار ایرانیان ارائه دهنده انواع فضای ابری از دیتاسنتر های

Hetzner ، Aruba Cloud

فضای ابری چیست؟

 فضای ابری، به فضایی در اینترنت گفته می‌شود که می‌توانید مانند یک هارد درایو، اطلاعات و فایل‌های دیجیتالی خود را در آن ذخیره کنید و از هر جایی و در هر زمانی به‌راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. از آنجاییکه استوریج‌های فیزیکی ممکن است صدمه ببینند، خراب شوند یا به سرقت بروند، ایده استفاده از حافظه بر بستر اینترنت شکل گرفت.مسئولیت کامل داده‌هایی که در فضای ابری ذخیره‌سازی می‌کنید، بر عهده ارائه‌دهنده این خدمات است. به بیان دیگر، شرکت ارائه‌دهنده ، وظیفه میزبانی (هاستینگ)، تامین امنیت، حفظ و نگهداری و حصول اطمینان از اینکه در هر زمان بتوانید به داده‌های خود دسترسی داشته باشید را بر عهده دارد.

انواع فضای ابری

Public

فضای ابری عمومی، معمول‌ترین نوع فضای ابری است. مالکیت و مدیریت تمام سرورهایی که داده‌ها روی آن‌ها ذخیره می‌‍شوند، با شخص سومی که ارائه‌دهنده خدمات فضای ابری باشد، است. به این معنی که داده‌های افراد در محل شرکت ارائه‌دهنده قرار دارد و شما به عنوان مشتری، هیچ کنترلی بر زیرساخت‌های ذخیره‌سازی ندارید.فایل‌های ذخیره شده در یک فضای ابری عمومی، می‌تواند در دسترس هر کسی در هر جایی از دنیا قرار بگیرد. اگر تا به حال در نتفلیکس فیلمی تماشا کرده باشید، از یکی از فضاهای ابری عمومی استفاده کرده‌اید.

Private

فضای ابری خصوصی ، نوعی فضای ابری است که در دسترس عموم قرار ندارد و فقط یک نفر یا یک شرکت می‌تواند مالکیت آن را برعهده داشته باشد. این نوع فضای ابری را، با عنوان فضای ابری داخلی هم می‌شناسند. زیرساخت‌های ذخیره‌سازی (مانند سرورها) در محل مشتری قرار دارند و فقط توسط او قابل دسترسی هستند.اصلی‌ترین تفاوت آن با حافظه ابری عمومی این است که فضای ابری عمومی ازطریق اینترنت قابل دسترس است درحالیکه دسترسی به فضای ابری خصوصی تنها ازطریق فایروال امکان‌پذیر است.فضای ابری خصوصی برای سازمان‌ها و شرکت‌هایی مثل بانک‌ها که اطلاعات محرمانه دارند مناسب است.

Hybrid

در فضای ابری هیبریدی، زیرساخت‌های فضاهای ابری عمومی و خصوصی باهم ترکیب شده‌اند. به عبارت دیگر، فضای ابری هیبریدی، برتری‌های امنیتی فضای ابری خصوصی را با قابلیت مقیاس‌پذیری فضای ابری عمومی ادغام می‌کند.شرایطی را در نظر بگیرید که در آن، یک شرکت نیاز دارد تا انواع مختلفی از داده‌ها را ذخیره کند. فضای ابری هیبریدی دقیقا برای رفع نیاز اینگونه موسسات بوجود آمده است. برای مثال، بانک‌ها می‌توانند اطلاعات مربوط به مشتری‌هایشان را در فضای ابری عمومی ذخیره کنند تا مشتری‌ها هم بتوانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. از طرف دیگر، اطلاعات محرمانه حساب‌ها را در فضای ابری خصوصی ذخیره کنند که امنیت بیشتری دارد.

فضای ابری هتزنر

دسترسی انعطاف پذیر
شما می توانید از پروتکل های دسترسی مختلف مانند FTP، SFTP، SCP و RSYNC استفاده کنید تا بتوانید به راحتی و ایمن به Storage Box خود دسترسی پیدا کنید. حتی می توانید Storage Box خود را از طریق Webdav یا Samba در سیستم فایل خود ادغام کنید.
قابلیت اطمینان بالا
از ویژگی Snapshots برای گرفتن عکس فوری از Storage Box خود استفاده کنید و در صورت لزوم آن را بازیابی کنید. این قابلیت اطمینان داده های شما را افزایش می دهد. شما می توانید عکس های فوری را به صورت دستی ایجاد کنید یا آنها را به صورت خودکار بر اساس تنظیمات شخصی خود تولید کنید.
ذخیره سازی انعطاف پذیر
با Storage Box خود انعطاف پذیر باشید. می‌توانید آن را برای مطابقت با نیازهای فعلی خود و بدون از دست دادن داده یا انتقال دستی آن، آن را بزرگ یا کوچک کنید. فقط از طریق Robot به Storage Box خود بروید و ظرفیت جعبه ذخیره سازی را تغییر دهید که بهتر است.

پلن های فضای ابری هتزنر

پلنفضاترافیکاتصال همزمان حساب فرعیSnapshot Snapshot خودکارقیمتخرید
HETZNER BX11۱ ترابایتنامحدود۱۰۱۰۰۱۰۱۰۱۳۲ هزار تومانسفارش
HETZNER BX21۵ ترابایتنامحدود۱۰۱۰۰۲۰۲۰۴۵۴ هزار تومانسفارش
HETZNER BX31۱۰ ترابایتنامحدود۱۰۱۰۰۳۰۳۰۸۶۶ هزار تومانسفارش
HETZNER BX41۲۰ ترابایتنامحدود۱۰۱۰۰۴۰۴۰۱,۶۹۱ هزار تومانسفارش

کلیه پلن ها فضای ابری هتزنر دارای ارتقا/کاهش ، ترافیک داخلی رایگان  ، FTP ، FTPS ، SFTP ، SCP ، Samba/CIFS ، BorgBackup ، rsync via SSH ، HTTPS ، WebDAV ، قابل استفاده به عنوان درایو شبکه ، محل ذخیره سازی اختیاری آلمان یا فنلاند و پشتیبانی ایمیل رایگان  می باشند.

فضای ابری آروبا کلود

دوبار پشتیبان گیری از اطلاعات
۲ نسخه پشتیبان (در مجموع ۳ نسخه) برای هر فایل ذخیره شده ایجاد می شود: این امر خطر از دست رفتن داده ها را به دلیل مشکلات سخت افزاری کاهش می دهد.

پروتکل HTTPS/FTPS
دسترسی به داده‌ها از طریق یک رابط جلویی امکان‌پذیر است که داده‌ها را از طریق پروتکل‌های HTTPS/FTPS توزیع می‌کند، که خطر سرقت داده‌ها را در صورت رهگیری کاهش می‌دهد (یا حذف می‌کند).

دسترسی به امنیت
دسترسی از طریق سیستم در لایه بک‌اند که به شبکه عمومی متصل نیست، با تأیید صحت و هویت کاربر کنترل می‌شود.

مطابق با کد رفتاری CISPE
اعلام انطباق با کد رفتار CISPE به این معنی است که می توانید از خدمات ابری اطمینان حاصل کنید که تضمین می کند: آزادی ذخیره و پردازش داده های شما در منطقه اقتصادی اروپا. که آروبا به داده های شما به نفع خود دسترسی یا استفاده نخواهد کرد.

شما انتخاب می کنید که داده های شما کجا ذخیره شوند
گزینه ای برای انتخاب زیرساختی که سرویس شما در آن از شبکه Aruba Cloud Data Center در سراسر اروپا مستقر می شود.

پلن های فضای ابری آروبا کلود

پلنفضاترافیک ورودیترافیک خروجیدرخواستقیمتخرید
ARUBA CLOUD STORAGE 100۱۰۰ گیگابایتنامحدود۱ ترابایتنامحدود۱۶۸ هزار تومانسفارش
ARUBA CLOUD STORAGE 250۲۵۰ گیگابایتنامحدود۲ ترابایتنامحدود۳۷۸ هزار تومانسفارش
ARUBA CLOUD STORAGE 500۵۰۰ گیگابایتنامحدود۵ ترابایتنامحدود۶۷۲ هزار تومانسفارش
ARUBA CLOUD STORAGE 1000۱ ترابایتنامحدود۱۰ ترابایتنامحدود۱,۲۱۸ هزار تومانسفارش
ARUBA CLOUD STORAGE 2000۲ ترابایتنامحدود۲۰ ترابایتنامحدود۲,۲۶۸ هزار تومانسفارش
ARUBA CLOUD STORAGE 5000۵ ترابایتنامحدود۵۰ ترابایتنامحدود۵,۲۵۰ هزار تومانسفارش
ARUBA CLOUD STORAGE 10000۱۰ ترابایتنامحدود۱۰۰ ترابایتنامحدود۹,۶۶۰ هزار تومانسفارش

روش های ذخیره سازی ابری

File Storage

در این مدل ذخیره‌سازی، درست مثل چیزی که در کامپیوترها می‌بینیم، داده‌ها در قالب فایل‌ها و فولدرهای سلسله‌مراتبی طبقه‌بندی می‌شوند. یعنی، فایل‌ها با هر فرمتی که دارند، در یکسری فولدر قرار می‌گیرند و فولدرها هم در دایرکتوری‌های اصلی و فرعی مرتب می‌شوند. به این ترتیب، وقتی به یک فایل نیاز پیدا کنید، تنها کافیست تا مسیر آن را بلد باشید و بدانید از کدام دایرکتوری اصلی به دایرکتوری فرعی بروید و در چه فولدری به دنبال فایل مورد نظر خود بگردید.

Block Storage

در روش ذخیره‌سازی بلوکی، داده‌ها در حجم‌های بالایی که هر کدام یک “بلوک” نامیده می‌شود، دسته‌بندی می‌شوند. هر بلوک یک هارد درایو جداگانه محسوب می‌شود. ارائه‌دهندگان خدمات فضای ابری، از بلوک‌ها برای جداسازی مقادیر عظیمی از داده‌ها از یکدیگر استفاده می‌کنند. این نوع از ذخیره‌سازی، به واسطه تاخیر کمی که در برقراری ارتباط بین خدمات گیرنده و سیستم دارد، برای ذخیره فایل‌های حجیم مناسب‌تر است.

Object Storage

نوعی روش ذخیره‌سازی داده‌ها است که برای مدیریت مقدار زیادی از داده‌های نامرتب و درهم و برهم به کار می‌رود که سازماندهی آن‌ها سخت یا غیرممکن است. به عبارت دیگر، بجای اینکه داده‌ها در فولدر یا بلاک نگهداری شوند، در قالب واحدهای مجزایی همه در یکجا نگهداری می‌شوند.

سوالات متداول

آیا اطلاعات به صورت ناخودآگاه بر روی فضای ابری حذف می شوند؟

با توجه به اینکه در فضای ابری اطلاعات بر روی چندین هارد نگهداری میشوند این احتمال نزدیک به صفر است.

هنوز ثبت نام نکردی پس معطل چی هستی

همین حالا ثبت نام کنید و فضای ابری مورد نظر خودتون رو سفارش بدید

ثبت نام