Slide

سرورهای آمازون

Amazon Aws خدمات ابری آمازون بیشتر با نام Amazon Web Services یا به‌اختصار AWS نامیده می‌شوند.

پکیج‌های سرور ابری Amazon AWS

سرور ابری از دیتاسنتر آمازون AWS

نام پنلفضاپردازندهحافظهپهنای باند
NANO20GB SSD1CPU512MB1TBسفارش
MICRO40GB SSD1CPU1GB2TBسفارش
SMALL60GB SSD1CPU2GB4TBسفارش
MEDIUM80GB SSD2CPU4GB16TBسفارش
LARGE160GB SSD2CPU8GB20TBسفارش
XLARGE320GB SSD4CPU16GB24TBسفارش
2XLARGE640GB SSD8CPU32GB28TBسفارش
T2.MICRO8GB SSD1CPU1GB16TBسفارش
T2.SMALL8GB SSD1CPU1GB20TBسفارش

سرورهای آمازون لایتسیل

Amazon Lightsail

سرویس Amazon Lightsail ساده ترین روش برای اجرا و مدیریت یک وب سرور با استفاده از آمازون AWS وب سرور است. ماژول Lightsail شامل همه نیازهای لازم برای راه اندازی وب سایت شماست: یک ماشین مجازی، دیسک SSD، انتقال داده، مدیریت DNS و آی پی ثابت تنها با قیمتی پایین از این جمله است.شما می توانید با استفاده از Lightsail با چند کلیک وب سایت خود را ایجاد کنید. انتخاب سیستم عامل یا الگوی برنامه کاربردی مناسب برای وب سایت و همچنین سرور شخصی مجازی خود در کمتر از یک دقیقه آماده می شود. شما به راحتی می توانید مدیریت سرور وب خود، DNS و آی پی آدرس های خود را مستقیما از کنسول Lightsail مدیریت کنید.

ویژگی‌های سرورهای اختصاصی Lightsail

با قابلیت‌های شگفت انگیز این سرورها بیشتر آشنا شوید!

برنامه‌های وب ساده

به راحتی یک برنامه وب را با چند کلیک مستقر کنید. با داشتن پوسته‌های توسعه از پیش تنظیم شده مانند LAMP ، Nginx ، MEAN و Node.js شما می توانید برنامه وب خود را بصورت آنلاین و آسان ایجاد کنید.

وب سایت‌ها

به سرعت وب سایت خود را ایجاد کنید. وبلاگ ، تجارت الکترونیکی یا وب سایت شخصی خود را با برنامه های از پیش تنظیم شده Lightsail مانند WordPress ، Magento ، Plesk و Joomla ایجاد کنید و سفارشی سازی کنید.

نرم افزار تجاری

نرم افزارهای منبع باز و تجاری خود را با سهولت اجرا کنید. Lightsail به شما کمک می کند تا به سرعت نرم افزار خود را مانند ذخیره سازی فایل‌ها، به اشتراک گذاری، پشتیبان گیری ، نرم افزار مالی و حسابداری و موارد دیگر راه اندازی کنید.

تست نرم افزار

در یک ثانیه برنامه نویسی و محیط آزمایشی را بچرخانید. ایجاد sandboxes dev و آزمایش نرم افزار در خارج از محیط تولید شده به شما امکان می دهد بدون نگرانی از خطرات احتمالی تست کنید. و پس از اتمام کار ، می توانید به سرعت آنها را حذف کنید.

لوکیشن‌های قابل انتخاب Lightsail

با قابلیت‌های شگفت انگیز این سرورها بیشتر آشنا شوید!

سیستم عامل خود را با هر یک از توزیعهای موجود مستقر کنید

با نرم افزارهای از قبل نصب شده در وقت خود صرفه‌ جویی کنید.

Amazon Linux
Debian
OpenSUSE
Windows
Ubuntu
FreeBSD

سیستم عامل خود را با هر یک از توزیعهای موجود مستقر کنید

با نرم افزارهای از قبل نصب شده در وقت خود صرفه‌ جویی کنید.

WordPress
Magento
Drupal
Joomla
Redmine
Ghost

پنل مدیریت

توضیحات مختصری در مورد پنل مدیریت و شیوه کار آن

در تصویرهای زیر می‌توانید به راحتی با برخی از ویژگی‌های کاربردی در پنل مدیریتی سرویس‌های آمازون آشنا شوید

 
 
 
 
1
1

برخی از مشتریان بالاقوه Amazon AWS

سوالات متداول

ذخیره‌سازی در AWS چیست؟

آمازون خدمات ذخیره‌سازی خود را با نام خدمات ذخیره‌سازی آسان آمازون (Amazon Simple Storage Service یا Amazon S3) ارائه می‌کند. آمازون S3 در واقع یک فضای ذخیره‌سازی مقیاس‌پذیر در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. استفاده‌کنندگان این سرویس می‌توانند تا حجم ۵ گیگابایت از داده‌های خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنند. این داده‌ها و پرونده‌ها، در سطل‌های خاصی (S3 buckets) ذخیره‌سازی و سازمان‌دهی می‌شوند. علاوه بر این، AWS، سرویس‌های دیگری برای ذخیره‌سازی بلند مدت داده‌ها ارائه کرده است. این سرویس‌ها، Amazon Glacier و Amazon Elastic Block Store نام دارند.

یخچال آمازون (Amazon Glacier) چیست؟

این سرویس آمازون، خدمتی کم هزینه برای ذخیره‌سازی طولانی‌مدت داده‌هاست. کاربران با پرداخت هزینه‌ی اندکی، داده‌هایی که به ندرت به آن‌ها نیاز دارند را در یک فضای ابری ذخیره می‌کنند. استفاده از این سرویس، یکی از بهترین راه‌ها برای صرفه‌جویی در هزینه‌های ناشی از فضاهای ذخیره‌سازی ابری است.

بلوک منعطف آمازون (Amazon Elastic Block Store) چیست؟

این سرویس‌ هم یکی دیگر از سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری آمازون است. Amazon Elastic Block Store کاربران را قادر می‌کند به داده‌های خود به طور مداوم دسترسی داشته باشند؛ حتی زمانی که EC2 خاموش شود! EC2 یا Elastic Compute Cloud در ادامه توضیح داده می‌شود.

مدیریت پایگاه داده در AWS چیست؟

سرویس AWS برای مدیریت پایگاه‌های داده، Amazon Relational Database یا RDS  نام دارد. RDS با طیف گسترده‌ای از موتورهای پایگاه‌های داده سازگار است. این موضوع سبب می‌شود، کاربران بتوانند داده‌های خود را بازیابی کنند یا از آن، بکاپ بگیرند.

ابزارهای توسعه‌ی نرم‌افزار AWS چیست؟

آمازون ابزارهای متنوعی را مانند رابط خط فرمان و بسته توسعه نرم‌افزار (SDK) برای برنامه‌نویسان ارائه کرده است. این ابزارها برای توسعه و مدیریت اپلیکیشن‌ها و سرویس‌ها به کار می‌روند. قابل ذکر است، SDKهای وب سرویس آمازون از پلتفرم‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی مانند اندروید و iOS، جاوا، ++C، پایتون، PHP، روبی، NodeJS و …  پشتیبانی می‌کند.

برای شروع آماده‌ای؟

ساخت اکانت جدید