آمازون شفق

پایگاه داده رابطه ای MySQL و PostgreSQL سازگار برای ابر. عملکرد و در دسترس بودن پایگاه داده های دارای درجه تجاری با ۱۰/۱ هزینه.

آمازون شفق یک پایگاه داده رابطه ای سازگار با MySQL و PostgreSQL است که برای فضای ابری ساخته شده است ، که عملکرد و در دسترس بودن پایگاه های داده سنتی سازمانی را با سادگی و مقرون به صرفه بودن پایگاه داده های منبع باز ترکیبی می کند.آمازون شفق قطبی تا پنج برابر سریعتر از پایگاه های داده MySQL استاندارد و سه برابر سریعتر از پایگاه های داده استاندارد PostgreSQL است. امنیت ، در دسترس بودن و قابلیت اطمینان پایگاه های داده تجاری را با ۱/۱۰ هزینه فراهم می کند. آمازون شفق به طور کامل توسط سرویس پایگاه داده رابطه ای آمازون (RDS) مدیریت می شود ، که وظایف مدیریتی وقت گیر مانند تهیه سخت افزار ، تنظیم پایگاه داده ، وصله و پشتیبان گیری را به طور خودکار انجام می دهد.

آمازون شفق قطبی دارای یک سیستم ذخیره سازی توزیع شده ، تحمل کننده خطا و خود ترمیم شونده است که به طور خودکار مقادیر ۱۲۸ ترابایت را در هر نمونه پایگاه داده تنظیم می کند. با حداکثر ۱۵ نسخه تکرار خوانده شده با تأخیر کم ، بازیابی همزمان ، پشتیبان گیری مداوم از Amazon S3 و نسخه برداری در سه منطقه موجود (AZ) عملکرد و قابلیت دسترسی بالایی را به شما ارائه می دهد.برای ایجاد اولین نمونه پایگاه داده Aurora خود از کنسول مدیریت RDS آمازون دیدن کرده و شروع به مهاجرت پایگاه داده های MySQL و PostgreSQL خود کنید.

فواید

بسیار امن

آمازون شفق چندین سطح امنیتی برای پایگاه داده شما فراهم می کند. این موارد شامل جداسازی شبکه با استفاده از VPC آمازون ، رمزگذاری در حالت استراحت با استفاده از کلیدهایی است که شما ایجاد می کنید و از طریق AWS Key Management Service (KMS) کنترل می کنید و رمزگذاری داده ها در حال انتقال با استفاده از SSL. در نمونه رمزگذاری شده آمازون شفق ، داده های موجود در حافظه اصلی رمزگذاری می شوند ، همچنین نسخه پشتیبان تهیه خودکار ، عکس های فوری و نسخه های مشابه در همان خوشه.

در دسترس بودن و دوام بالا

آمازون آرورا برای ارائه بیش از ۹۹٫۹۹٪ در دسترس بودن ، تکرار ۶ نسخه از داده های شما در ۳ منطقه در دسترس و پشتیبان گیری مداوم از اطلاعات شما در Amazon S3 طراحی شده است. این به طور شفاف از خرابی ذخیره فیزیکی بهبود می یابد. عدم موفقیت در نمونه به طور معمول کمتر از ۳۰ ثانیه طول می کشد. همچنین می توانید برای بازپس گیری از خطاهای کاربر ، طی چند ثانیه به زمان قبلی برگردید. با استفاده از پایگاه داده جهانی ، یک پایگاه داده شفق می تواند چندین منطقه AWS را گسترش دهد تا خواندن سریع محلی و بازیابی سریع فاجعه را امکان پذیر کند.

عملکرد بالا و مقیاس پذیری

توان خروجی MySQL استاندارد ۵X و توان PostgreSQL استاندارد ۳X دریافت کنید. این عملکرد برابر با پایگاه داده های تجاری و با ۱۰/۱ هزینه است. با تغییر نیازهای خود می توانید به راحتی استقرار پایگاه داده خود را از انواع نمونه کوچکتر به بزرگتر بالا و پایین کنید ، یا اجازه دهید Aurora Serverless مقیاس بندی را به صورت خودکار برای شما انجام دهد. برای مقیاس گذاری ظرفیت و کارایی خواندن ، می توانید در هر سه منطقه در دسترس ، حداکثر ۱۵ نسخه کم خواندن تأخیر را اضافه کنید. Amazon Aurora به طور خودکار ذخیره سازی را در صورت لزوم ، تا ۱۲۸ ترابایت در هر نمونه پایگاه داده ، افزایش می دهد.

پشتیبانی مهاجرت

سازگاری MySQL و PostgreSQL ، Amazon Aurora را به یک هدف جذاب برای مهاجرت پایگاه داده به ابر تبدیل کرده است. اگر از MySQL یا PostgreSQL مهاجرت می کنید ، برای یافتن لیستی از ابزارها و گزینه ها ، به اسناد مهاجرت ما مراجعه کنید. برای مهاجرت از موتورهای پایگاه داده تجاری ، می توانید از سرویس AWS Database Migration برای مهاجرت ایمن و کمترین زمان استفاده استفاده کنید.

کاملاً مدیریت شده

آمازون شفق به طور کامل توسط سرویس پایگاه داده رابطه ای آمازون (RDS) مدیریت می شود. دیگر لازم نیست نگران کارهای مدیریت پایگاه داده مانند تهیه سخت افزار ، وصله نرم افزار ، راه اندازی ، پیکربندی یا پشتیبان گیری باشید. شفق قطبی به طور خودکار و به طور مداوم پایگاه داده شما را در آمازون S3 کنترل و پشتیبان گیری می کند و امکان بازیابی دقیق در زمان را فراهم می کند. با استفاده از آمازون CloudWatch ، Enhanced Monitoring یا Performance Insights ، ابزاری با کاربرد آسان که به شما کمک می کند تا مشکلات عملکرد را به سرعت تشخیص دهید ، می توانید بر عملکرد پایگاه داده نظارت کنید.

MySQL و PostgreSQL سازگار است

موتور پایگاه داده آمازون آرورا با پایگاه داده های منبع باز MySQL و PostgreSQL کاملاً سازگار است و سازگاری نسخه های جدید را به طور منظم اضافه می کند. این بدان معناست که شما می توانید با استفاده از ابزارهای واردات ، صادرات MySQL یا PostgreSQL استاندارد یا عکس های فوری ، به راحتی پایگاه داده های MySQL یا PostgreSQL را به Aurora مهاجرت کنید. همچنین به این معنی است که کد ، برنامه ها ، درایورها و ابزارهایی که قبلاً در پایگاه داده های فعلی خود استفاده می کنید ، می توانند در آمازون شفق با کمی تغییر یا بدون تغییر استفاده شوند.

از موارد استفاده کنید

وب و موبایل بازی

بازی های وب و موبایل که برای کار در مقیاس بسیار بزرگ ساخته شده اند ، به یک پایگاه داده با توان عملیاتی بالا ، مقیاس پذیری ذخیره سازی گسترده و در دسترس بودن بالا نیاز دارند. آمازون آرورا نیازهای چنین برنامه های بسیار پرطرفداری را با فضای کافی برای رشد در آینده برآورده می کند. از آنجا که آمازون شفق محدودیت صدور مجوز ندارد ، کاملاً با الگوی استفاده متغیر از این برنامه ها متناسب است.

برنامه های نرم افزاری به عنوان سرویس (SaaS)

برنامه های SaaS اغلب از معماری های چند مستاجر استفاده می کنند ، که به انعطاف پذیری زیاد در مثال و مقیاس ذخیره سازی همراه با عملکرد و قابلیت اطمینان بالا نیاز دارد. آمازون آرورا تمام این ویژگی ها را در یک پایگاه داده مدیریت شده ارائه می دهد ، به شرکت های SaaS کمک می کند بدون ایجاد نگرانی در مورد پایگاه داده اصلی که برنامه را تأمین می کند ، روی ساخت برنامه های با کیفیت بالا تمرکز کنند.

برنامه های سازمانی

Amazon Aurora گزینه بسیار خوبی برای هر برنامه سازمانی است که می تواند از یک پایگاه داده رابطه ای استفاده کند. در مقایسه با پایگاه داده های تجاری ، آمازون شفق می تواند ضمن بهبود قابلیت اطمینان و در دسترس بودن پایگاه داده ، به کاهش ۹۰ درصدی پایگاه داده شما کمک کند. آمازون آرورا به عنوان یک سرویس کاملاً مدیریت شده به شما کمک می کند تا با اتوماتیک کردن کارهای طولانی مانند تهیه ، وصله ، پشتیبان گیری ، بازیابی ، تشخیص خرابی و تعمیر در وقت خود صرفه جویی کنید.

مشتریان برجسته

سامسونگ بیش از یک میلیارد کاربر را در سه قاره از Oracle به آمازون شفق منتقل کرد ، تاخیر و مقیاس پذیری را بهبود می بخشد در حالی که هزینه های ماهانه را کاهش می دهد.

DoorDash از آمازون شفق برای کمک به روزانه بیش از ۸۰۰۰۰۰ تحویل ، مدیریت میلیاردها ردیف و تقریباً ۱۰ ترابایت داده در یک خوشه شفق قطبی استفاده می کند.

آمازون شفق Pokemon را قادر می سازد تا از ۳۰۰+ میلیون کاربر ، از جمله ۳۰۰ درخواست ورود به سیستم در هر ثانیه ، در حالی که خودکار کارهای اداری را انجام می دهد ، پشتیبانی کند.

داو جونز پیش از موعد مقرر و بدون ایجاد اختلالی در سرویس دهی ، سرویس داده های بازار خود را از یک پایگاه داده داخلی به آمازون شفق منتقل کرد.

شرکای برجسته

با Logicworks ، یک شریک برتر AWS با مشتریانی مانند تامسون رویترز ، Orion Health و MassMutual ، سفر مهاجرت پایگاه داده شفق خود را تسریع کنید.

قفل کردن پایگاه داده را از بین ببرید و با TekStream و AWS به آزادی پایگاه داده دست پیدا کنید.

مهاجرت پایگاه داده های خود به Amazon Aurora

اگر در حال حاضر از Oracle یا Microsoft SQL Server استفاده می کنید …

ابزار تبدیل AWS Schema با تبدیل خودکار طرح پایگاه داده منبع و اکثر کدهای سفارشی – از جمله نمایش ها ، روش های ذخیره شده و توابع – به فرمت سازگار با آمازون شفق ، انتقال از Oracle و Microsoft SQL Server به شفق را ساده می کند. هر کدی که نمی تواند به طور خودکار تبدیل شود به وضوح مشخص شده است تا بتواند به صورت دستی تبدیل شود.

مهاجرت داده ها از پایگاه داده های Oracle و Microsoft SQL Server به آمازون شفق با استفاده از سرویس مهاجرت پایگاه داده AWS به راحتی انجام می شود. شما می توانید تنها با چند کلیک انتقال داده را آغاز کنید ، و پایگاه داده منبع شما در حین انتقال کاملاً عملیاتی باقی می ماند و زمان خرابی برنامه ها را با استفاده از آن پایگاه به حداقل می رساند.

اگر در حال حاضر از RDS آمازون برای MySQL یا RDS آمازون برای PostgreSQL استفاده می کنید …

اگر در حال حاضر از RDS آمازون برای MySQL یا RDS آمازون برای PostgreSQL استفاده می کنید ، مهاجرت به شفق به سادگی ایجاد عکس فوری و راه اندازی یک نمونه شفق از آن عکس است. برای انجام انتقال می توانید دستورالعمل های گام به گام ساده را در راهنمای کاربر دنبال کنید. از آنجا که آمازون شفق کاملاً با MySQL و PostgreSQL سازگار است ، برنامه های شما به راحتی و بدون تغییر می توانند به نمونه جدید متصل شوند.

پایگاه داده های MySQL و PostgreSQL که در Amazon EC2 یا در محل کار می کنند نیز می توانند به راحتی منتقل شوند. از پایگاه داده موجود خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید ، آن را در Amazon S3 بارگذاری کنید و از آن برای ایجاد مستقیم خوشه شفق قطبی آمازون استفاده کنید. همچنین می توانید داده های ذخیره شده در سطل آمازون S3 را به جدول موجود در پایگاه داده آمازون آرورا وارد کنید. ابزارهای استاندارد واردات و صادرات MySQL یا همانندسازی MySQL بین بلاگ نیز پشتیبانی می شوند. مهاجرت به آمازون شفق قطبی از پایگاه داده های پشتیبانی شده که روی Amazon EC2 یا در محل کار می کنند نیز می تواند با استفاده از سرویس مهاجرت پایگاه داده AWS انجام شود.

تجارت پایدار ایرانیان

با ما در ارتباط باشید