مسیر آمازون ۵۳

روشی مطمئن و مقرون به صرفه برای هدایت کاربران نهایی به برنامه های اینترنتی

Amazon Route 53 یک سرویس وب با نام دامنه نام دامنه (DNS) ابری کاملاً در دسترس و قابل توسعه است. این طراحی به گونه ای است که با ترجمه نامهایی مانند www.example.com به آدرسهای IP عددی مانند ۱۹۲٫۰٫۲٫۱ که رایانه ها از آن برای اتصال به یکدیگر استفاده می کنند ، به توسعه دهندگان و مشاغل یک روش بسیار مطمئن و مقرون به صرفه می دهد تا کاربران نهایی را به برنامه های اینترنتی هدایت کنند. مسیر آمازون ۵۳ کاملاً با IPv6 مطابقت دارد.

مسیر آمازون ۵۳ به طور موثر درخواستهای کاربر را به زیرساختهایی که در AWS اجرا می شوند متصل می کند – مانند موارد Amazon EC2 ، ترازوهای بار Elastic Load Balancing ، یا سطلهای Amazon S3 – و همچنین می تواند برای هدایت کاربران به زیرساختهای خارج از AWS استفاده شود. شما می توانید از Amazon Route 53 برای پیکربندی DNS چک های بهداشتی جهت هدایت ترافیک به نقاط انتهایی سالم یا نظارت مستقل بر سلامت برنامه و نقاط انتهایی آن استفاده کنید. Amazon Route 53 Traffic Flow شما را قادر می سازد تا از طریق انواع مختلف مسیریابی از جمله Latency based Routing ، Geo DNS ، Geoproximity و Weighted Round Robin در سطح جهانی مدیریت ترافیک را انجام دهید – همه اینها را می توان با DNS Failover ترکیب کرد تا بتوان انواع معماری کم تاخیر و تحمل خطا. با استفاده از ویرایشگر تصویری ساده Amazon Route 53 Traffic Flow ، به راحتی می توانید نحوه هدایت کاربران نهایی به نقاط انتهایی برنامه خود – چه در یک منطقه AWS واحد و چه در سراسر جهان توزیع شده – را مدیریت کنید. Amazon Route 53 همچنین ثبت نام دامنه را ارائه می دهد – شما می توانید نام دامنه هایی مانند example.com را خریداری و مدیریت کنید و Amazon Route 53 تنظیمات DNS را به صورت خودکار برای دامنه های شما پیکربندی می کند.

فواید

برای استفاده با سایر خدمات وب آمازون طراحی شده است

مسیر آمازون ۵۳ طراحی شده است تا با سایر ویژگی ها و پیشنهادات AWS به خوبی کار کند. شما می توانید از Amazon Route 53 برای نقشه برداری از نام دامنه ها در موارد Amazon EC2 ، سطل های Amazon S3 ، توزیع های Amazon CloudFront و سایر منابع AWS استفاده کنید. با استفاده از سرویس AWS Identity and Access Management (IAM) با Amazon Route 53 ، می توانید کنترل خوبی بر روی افرادی که می توانند داده های DNS شما را به روز کنند ، بدست آورید. شما می توانید از Amazon Route 53 برای نقشه برداری از اوج منطقه خود (example.com در مقابل www.example.com) به عنوان مثال Elastic Load Balancing، توزیع Amazon CloudFront، محیط AWS Elastic Beanstalk، API Gateway، VPC endpoint، یا سطل وب سایت Amazon S3 با استفاده از ویژگی ای به نام رکورد Alias.

قابل انعطاف

مسیر آمازون ۵۳ مسیر عبور و مرور بر اساس معیارهای مختلفی مانند سلامت نقطه پایانی ، موقعیت جغرافیایی و تأخیر ، ترافیک را هدایت می کند. می توانید چندین خط مشی مربوط به ترافیک را پیکربندی کنید و تصمیم بگیرید که کدام خط مشی ها در هر زمان فعال هستند. می توانید با استفاده از ویرایشگر بصری ساده در کنسول Route 53 ، SDK های AWS یا API Route 53 سیاست های ترافیک را ایجاد و ویرایش کنید. ویژگی نسخه سازی Traffic Flow سابقه تغییر در سیاست های ترافیک شما را حفظ می کند ، بنابراین می توانید با استفاده از کنسول یا API به راحتی به نسخه قبلی برگردید.

بسیار در دسترس و قابل اعتماد

مسیر آمازون ۵۳ با استفاده از زیرساخت های بسیار در دسترس و قابل اعتماد AWS ساخته شده است. ماهیت توزیع شده سرورهای DNS ما به شما کمک می کند تا توانایی مداوم در مسیر یابی کاربران نهایی به برنامه شما تضمین شود. ویژگی هایی مانند Amazon Route 53 Traffic Flow به شما کمک می کند تا در صورت عدم دسترسی به نقطه پایانی برنامه اولیه ، با پیکربندی آسان شکست ، قابلیت اطمینان را بهبود ببخشید. مسیر آمازون ۵۳ برای تأمین سطح قابلیت اطمینان مورد نیاز برنامه های مهم طراحی شده است. مسیر آمازون ۵۳ با قرارداد سطح خدمات آمازون مسیر ۵۳ پشتیبانی می شود.

مقرون به صرفه

مسیر آمازون ۵۳ مزایای مقیاس AWS را به شما منتقل می کند. شما فقط برای منابعی که استفاده می کنید ، مانند تعداد پرس و جوهایی که سرویس برای هر یک از دامنه های شما پاسخ می دهد ، مناطق میزبانی شده برای مدیریت دامنه ها از طریق سرویس و ویژگی های اختیاری مانند سیاست های ترافیک و بررسی های بهداشتی ، همه با هزینه کم پرداخت می کنید. و بدون حداقل تعهدات استفاده یا هزینه های قبلی

سریع

Amazon Route 53 با استفاده از یک شبکه سراسری سرورهای DNS در سراسر جهان ، طوری طراحی شده است که بسته به شرایط شبکه ، کاربران شما را به طور خودکار به مکان مطلوب هدایت می کنند. در نتیجه ، این سرویس تأخیر جستجوی کم برای کاربران نهایی شما و همچنین تأخیر به روزرسانی کم برای نیازهای مدیریت ضبط DNS شما را ارائه می دهد. Amazon Route 53 Traffic Flow به شما امکان می دهد با اجرای برنامه خود در چندین مکان در سراسر جهان و استفاده از سیاست های راهنمایی و رانندگی ، تجربه مشتری خود را بیشتر کنید تا اطمینان حاصل شود که کاربران نهایی شما به نزدیکترین نقطه نهایی سالم برای برنامه شما هدایت می شوند.

ساده

با ثبت نام در سلف سرویس ، مسیر Amazon 53 می تواند در عرض چند دقیقه شروع به پاسخگویی به س quالات DNS شما کند. می توانید تنظیمات DNS خود را با کنسول مدیریت AWS یا API با کاربرد آسان پیکربندی کنید. همچنین می توانید از طریق برنامه نویسی Amazon Route 53 API را در برنامه وب کلی خود ادغام کنید. به عنوان مثال ، می توانید از API Amazon Route 53 برای ایجاد رکورد DNS جدید هر زمان که نمونه جدید EC2 ایجاد می کنید ، استفاده کنید. Amazon Route 53 Traffic Flow تنظیم منطق مسیریابی پیچیده را برای برنامه های شما با استفاده از ویرایشگر ساده سیاست های بصری آسان می کند.

ابر ترکیبی را ساده کنید

Amazon Route 53 Resolver DNS بازگشتی را برای Amazon VPC و شبکه های داخلی از طریق AWS Direct Connect یا AWS ManageP VPN فراهم می کند.

مقیاس پذیر

مسیر ۵۳ به گونه ای طراحی شده است که به صورت خودکار مقیاس می گیرد تا حجم زیادی از پرس و جو را بدون هیچ گونه مداخله ای از شما کنترل کند.

امن است

با ادغام آمازون مسیر ۵۳ با (AWS Identity and Access Management (IAM ، می توانید برای هر کاربر در حساب AWS خود اعتبارات منحصر به فرد اعطا کنید و مجوزها را مدیریت کنید و مشخص کنید چه کسی به کدام قسمت از سرویس Amazon Route 53 دسترسی دارد.

ویژگی های آمازون مسیر ۵۳

ویژگی های اصلی

حل کننده آدرس (Resolver)

DNS بازگشتی برای VPC آمازون و شبکه های داخلی دریافت کنید. برای حل نام های سفارشی تسلط یافته در آمازون مسیر ۵۳ در مناطق خصوصی میزبان یا در سرورهای DNS داخلی خود ، قوانین حمل و نقل مشروط و نقاط پایانی DNS ایجاد کنید.

جریان ترافیک

مدیریت ترافیک جهانی با کاربرد آسان و مقرون به صرفه: کاربران نهایی را به بهترین نقطه پایانی برنامه خود بر اساس موقعیت مکانی ، تأخیر ، سلامتی و سایر ملاحظات هدایت کنید.

مسیریابی مبتنی بر تأخیر

کاربران نهایی را به منطقه AWS هدایت کنید که کمترین تأخیر ممکن را فراهم می کند.

Geo DNS

کاربران نهایی را به نقطه پایانی خاصی هدایت کنید که براساس موقعیت جغرافیایی کاربر نهایی تعیین می کنید.

DNS خصوصی برای VPC آمازون

بدون قرار دادن داده های DNS در اینترنت عمومی ، نام دامنه های سفارشی را برای منابع داخلی AWS خود مدیریت کنید.

DNS Failover

بازدید کنندگان وب سایت خود را به طور خودکار به یک مکان جایگزین هدایت کنید تا از قطع سایت جلوگیری شود.

بررسی سلامتی آدرس و مانیتورینگ

مسیر آمازون ۵۳ می تواند سلامت و عملکرد برنامه شما و همچنین سرورهای وب و سایر منابع شما را کنترل کند.

ثبت دامنه

Amazon Route 53 خدمات ثبت نام دامنه را ارائه می دهد ، جایی که می توانید نام دامنه های موجود را جستجو و ثبت کنید یا در نام دامنه های موجود انتقال دهید تا توسط مسیر ۵۳ مدیریت شود. لیست کاملی از دامنه های سطح بالا (TLD) پشتیبانی شده و قیمت گذاری فعلی را مشاهده کنید.

DNSSEC

امضای DNSSEC را برای همه مناطق میزبان عمومی موجود و جدید و همچنین اعتبار سنجی DNSSEC را برای Amazon Route 53 Resolver فعال کنید.

پشتیبانی CloudFront Zone Apex

هنگام استفاده از Amazon CloudFront برای ارائه محتوای وب سایت خود ، بازدید کنندگان از وب سایت شما اکنون می توانند به سایت شما در apex zone (یا “دامنه ریشه”) دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال ، سایت شما به جای www.example.com می تواند به عنوان example.com قابل دسترسی باشد.

پشتیبانی S3 Zone Apex

بازدیدکنندگان وب سایت شما که در آمازون S3 میزبانی شده اند اکنون می توانند در اوج منطقه (یا “دامنه ریشه”) به سایت شما دسترسی پیدا کنند.

یکپارچه سازی ELB آمازون

مسیر آمازون ۵۳ با تعادل بار الاستیک (ELB) ادغام شده است.

روند رابین وزن دار

مسیر آمازون ۵۳ قابلیت Weighted Round Robin (WRR) را ارائه می دهد.

سوالات متداول

سرویس نام دامنه (DNS) چیست؟

DNS یک سرویس توزیع شده جهانی است که اسامی قابل خواندن انسان مانند www.example.com را به آدرسهای عددی IP مانند ۱۹۲٫۰٫۲٫۱ که رایانه ها برای اتصال به یکدیگر استفاده می کنند ترجمه می کند. سیستم DNS اینترنت با مدیریت نگاشت بین نام ها و شماره ها تقریباً مانند دفترچه تلفن کار می کند. برای DNS ، نام ها دامنه هایی (www.example.com) هستند که به راحتی به خاطر سپرده می شوند و شماره ها آدرس های IP هستند (۱۹۲٫۰٫۲٫۱) که مکان رایانه ها را در اینترنت مشخص می کند. سرورهای DNS درخواست های نام را به آدرس IP ترجمه می کنند و کنترل می کنند که کاربر نهایی با تایپ نام دامنه در مرورگر وب خود به کدام سرور دسترسی پیدا کند. این درخواست ها “query” نامیده می شوند.

آمازون مسیر ۵۳ چیست؟

مسیر آمازون ۵۳ سیستم نام دامنه (DNS) ، ثبت نام دامنه و وب سرویس های بررسی سلامت را بسیار در دسترس و مقیاس پذیر می کند. این روش به گونه ای طراحی شده است که با ترجمه اسامی مانند example.com به آدرسهای عددی IP ، مانند ۱۹۲٫۰٫۲٫۱ ، که کامپیوترها برای اتصال به یکدیگر استفاده می کنند ، راهی بسیار مطمئن و مقرون به صرفه برای توسعه دهندگان و مشاغل فراهم می کند. می توانید DNS خود را با سرویس های بررسی سلامت ترکیب کنید تا ترافیک را به نقاط انتهایی سالم هدایت کنید یا به طور مستقل روی نقاط انتهایی نظارت و یا زنگ هشدار دهید. همچنین می توانید نام دامنه هایی مانند example.com را خریداری و مدیریت کرده و تنظیمات DNS را به صورت خودکار برای دامنه های خود پیکربندی کنید. مسیر ۵۳ به طور موثر درخواستهای کاربر را به زیرساختهایی که در AWS در حال اجرا هستند متصل می کند – مانند موارد Amazon EC2 ، ترازوی بار Elastic Load Balancing ، یا سطلهای Amazon S3 – و همچنین می تواند برای هدایت کاربران به زیرساختهای خارج از AWS استفاده شود.

با Amazon Route 53 چه کاری می توانم انجام دهم؟

با Amazon Route 53 می توانید سوابق DNS عمومی خود را ایجاد و مدیریت کنید. مانند دفترچه تلفن ، مسیر ۵۳ به شما امکان می دهد آدرس های IP ذکر شده برای نام دامنه های خود را در دفترچه تلفن DNS اینترنت مدیریت کنید. مسیر ۵۳ همچنین به درخواست های ترجمه نام های دامنه خاص مانند آدرس های IP مربوطه مانند ۱۹۲٫۰٫۲٫۱ پاسخ می دهد. برای ایجاد سوابق DNS برای دامنه جدید یا انتقال سوابق DNS برای دامنه موجود می توانید از مسیر ۵۳ استفاده کنید. REST API ساده و مبتنی بر استاندارد برای مسیر ۵۳ به شما امکان می دهد تا به راحتی رکوردهای DNS را ایجاد ، به روز کنید و مدیریت کنید. مسیر ۵۳ علاوه بر این ، بررسی های بهداشتی را برای نظارت بر سلامت و عملکرد برنامه و همچنین سرورهای وب و سایر منابع ارائه می دهد. همچنین می توانید نام دامنه های جدید را ثبت کرده یا در نام دامنه های موجود انتقال دهید تا توسط مسیر ۵۳ مدیریت شود.

چگونه Amazon Route 53 دسترسی بالا و تأخیر کم را فراهم می کند؟

مسیر ۵۳ با استفاده از زیرساخت های بسیار در دسترس و قابل اطمینان AWS ساخته شده است. ماهیت توزیع شده سرورهای DNS در سطح جهانی به شما کمک می کند تا با دور زدن هرگونه مشکل مربوط به اینترنت یا شبکه ، از توانایی سازگار در مسیر یابی کاربران نهایی به برنامه خود اطمینان حاصل کنید. مسیر ۵۳ برای تأمین سطح قابلیت اطمینان مورد نیاز برنامه های مهم طراحی شده است. با استفاده از یک شبکه سراسری سرورهای DNS در سراسر جهان ، مسیر ۵۳ طراحی شده است تا بسته به شرایط شبکه ، به طور خودکار از مکان بهینه به درخواست ها پاسخ دهد. در نتیجه ، این سرویس تأخیر در جستجوی کم را برای کاربران نهایی شما ارائه می دهد.

نام سرور DNS برای سرویس Amazon Route 53 چیست؟

برای ارائه یک سرویس کاملاً در دسترس ، هر منطقه میزبان Amazon Route 53 توسط مجموعه سرورهای DNS مجازی خود ارائه می شود. بنابراین نام سرورهای DNS برای هر منطقه میزبان ، هنگام ایجاد آن منطقه میزبان ، توسط سیستم تعیین می شود.

تفاوت دامنه با منطقه میزبان چیست؟

دامنه یک مفهوم کلی DNS است. نام دامنه ها به راحتی برای منابع اینترنتی که به صورت عددی خطاب می شوند قابل شناسایی هستند. به عنوان مثال ، amazon.com یک دامنه است. منطقه میزبان مفهوم راه آمازون ۵۳ است. یک منطقه میزبانی شده مشابه یک فایل سنتی منطقه DNS است. این مجموعه ای از سوابق است که می تواند با هم مدیریت شود ، متعلق به یک نام دامنه والد است. همه مجموعه های ثبت منابع در یک منطقه میزبان باید نام دامنه منطقه میزبان را به عنوان پسوند داشته باشند. به عنوان مثال ، منطقه میزبان amazon.com ممکن است دارای سوابقی به نام www.amazon.com و www.aws.amazon.com باشد ، اما رکوردی به نام www.amazon.ca نیست. برای ایجاد ، بازرسی ، اصلاح و حذف مناطق میزبان می توانید از Console Management Route 53 یا API استفاده کنید. همچنین می توانید از مدیریت کنسول یا API برای ثبت نام دامنه های جدید و انتقال نام دامنه های موجود به مدیریت مسیر ۵۳ استفاده کنید.

چه نوع کنترل دسترسی می توانم برای مدیریت دامنه های خود در مسیر آمازون ۵۳ تنظیم کنم؟

با استفاده از سرویس (AWS Identity and Access Management (IAM می توانید دسترسی مدیریتی به منطقه میزبان Amazon Route 53 خود را کنترل کنید. AWS IAM به شما امکان می دهد با ایجاد چندین کاربر و مدیریت مجوزهای هر یک از این کاربران در حساب AWS خود ، افرادی را که در سازمان شما می توانند تغییراتی در سوابق DNS شما ایجاد کنند کنترل کنید. در اینجا درباره AWS IAM بیشتر بدانید.

آیا آمازون مسیر ۵۳ توافق نامه سطح خدمات (SLA) را ارائه می دهد؟

آره. Amazon Route 53 SLA اعتبار خدمات را درصورت تأمین اعتبار ماهانه مشتری در هر چرخه صورتحساب زیر تعهد خدمات ما فراهم می کند. اطلاعات بیشتر را می توان در اینجا یافت.

چه زمانی منطقه میزبان من شارژ می شود؟

مناطق میزبان هنگام ایجاد یک بار و سپس در اولین روز هر ماه صورتحساب دریافت می شود.

چرا من در همان ماه دو هزینه برای همان منطقه میزبان می بینم؟

مناطق میزبان ۱۲ ساعت مهلت دارند – اگر منطقه میزبان را پس از ایجاد ۱۲ ساعت حذف کنید ، هزینه منطقه میزبان را از شما نمی گیریم. پس از پایان مهلت ، بلافاصله هزینه استاندارد ماهانه را برای منطقه میزبان دریافت می کنیم. اگر در آخرین روز ماه (بعنوان مثال ۳۱ ژانویه) یک منطقه میزبان ایجاد کنید ، ممکن است هزینه ماه ژانویه همراه با هزینه ماه فوریه در فاکتور فوریه ظاهر شود.

آیا Amazon Route 53 قابلیت ثبت درخواست را فراهم می کند؟

شما می توانید Amazon Route 53 را برای ثبت اطلاعات مربوط به querie هایی که Amazon Route 53 دریافت می کند از جمله timestamp ، نام دامنه ، نوع پرس و جو ، مکان و غیره پیکربندی کنید. برای دسترسی به گزارش های جستجو از ابزار Cloud Watch Logs استفاده می کنید.

I.T.P.I.R.A.N

با ما در ارتباط باشید