آمازون DynamoDB

سرویس پایگاه داده سریع و انعطاف پذیر NoSQL برای هر مقیاس

سرور آمازون

Amazon DynamoDB یک پایگاه داده با ارزش و کلید است که عملکرد میلی ثانیه ای تک رقمی را در هر مقیاس ارائه می دهد. این یک پایگاه داده کاملاً مدیریت شده ، چند منطقه ای ، چندفعال و با دوام با امنیت داخلی ، پشتیبان گیری و بازیابی و ذخیره حافظه برای برنامه های در مقیاس اینترنتی است. Amazon DynamoDB می تواند بیش از ۱۰ تریلیون درخواست در روز را کنترل کند و می تواند بیش از ۲۰ میلیون درخواست در ثانیه را پشتیبانی کند.

بسیاری از مشاغل سریع در حال رشد جهان مانند Lyft ، Airbnb و Redfin و همچنین شرکت هایی مانند سامسونگ ، تویوتا و Capital One برای پشتیبانی از حجم کاری مهم ماموریت خود ، به مقیاس و عملکرد Amazon DynamoDB بستگی دارند.

صدها هزار مشتری AWS DynamoDB را به عنوان ارزش کلیدی و پایگاه داده اسناد خود برای موبایل ، وب ، بازی ، فناوری تبلیغات ، اینترنت اشیا، و سایر برنامه هایی که به دسترسی به اطلاعات با تأخیر کم در هر مقیاس نیاز دارند ، انتخاب کرده اند. جدول جدیدی برای برنامه خود ایجاد کنید و اجازه دهید Amazon DynamoDB بقیه موارد را اداره کند.

فواید

شرکت آماده است

DynamoDB از تراکنش های ACID پشتیبانی می کند تا شما را قادر به ساخت برنامه های مهم تجاری در مقیاس بزرگ کند. DynamoDB به طور پیش فرض تمام داده ها را رمزگذاری می کند و هویت ریز و کنترل دسترسی را در تمام جداول شما فراهم می کند. می توانید بلافاصله پشتیبان گیری کاملی از صدها ترابایت داده بدون تأثیر عملکرد بر روی جداول خود ایجاد کنید و در ۳۵ روز قبل و بدون توقف در هر زمان از زمان بازیابی کنید. همچنین می توانید داده های جدول DynamoDB خود را به دریاچه داده خود در Amazon S3 صادر کنید تا تجزیه و تحلیل را در هر مقیاس انجام دهید. DynamoDB همچنین با توافق نامه سطح خدمات برای تضمین در دسترس بودن پشتیبانی می شود.

هیچ سروری برای مدیریت وجود ندارد

Amazon DynamoDB بدون سرور است و هیچ سروری برای تهیه ، وصله یا مدیریت ندارد و هیچ نرم افزاری برای نصب ، نگهداری یا کار با آن وجود ندارد. Amazon DynamoDB برای تنظیم ظرفیت و حفظ عملکرد ، جداول را به طور خودکار بالا و پایین می کند. در دسترس بودن و تحمل خطا در داخل ایجاد شده است و شما را از طراحی برنامه های خود برای این قابلیت ها بی نیاز می کند. Amazon DynamoDB هر دو حالت ظرفیت پیش بینی شده و درخواستی را فراهم می کند تا بتوانید با تعیین ظرفیت در هر بار کار یا پرداخت تنها برای منابعی که مصرف می کنید ، هزینه ها را بهینه کنید.

عملکرد در مقیاس

DynamoDB با ارائه زمان پاسخ میلی ثانیه ثابت و تک رقمی در هر مقیاس ، از برخی از بزرگترین برنامه های مقیاس جهان پشتیبانی می کند. شما می توانید برنامه هایی با توان عملیاتی و ذخیره سازی تقریباً نامحدود بسازید. جداول جهانی DynamoDB داده های شما را در چندین منطقه AWS تکثیر می کنند تا به شما دسترسی سریع و محلی به داده های برنامه های توزیع شده جهانی شما را بدهند. برای مواردی که حتی با تأخیر میکروثانیه به دسترسی سریعتر نیاز دارند ، DynamoDB Accelerator (DAX) حافظه پنهان کاملاً مدیریت شده در حافظه را فراهم می کند.

برنامه های کاربردی

ریز خدمات

برای عملکرد ثابت و سریع ، با استفاده از DynamoDB به عنوان ذخیره داده بدون سرور ، ریز سرویس های انعطاف پذیر و قابل استفاده مجدد ایجاد کنید.

Mobile Backends

از DynamoDB و AWS AppSync برای ساخت برنامه های تعاملی تلفن همراه و وب با به روزرسانی های زمان واقعی ، دسترسی به داده های آفلاین و همگام سازی داده ها با وضوح تعارض داخلی استفاده کنید.

برنامه های وب بدون سرور

برنامه های وب قدرتمندی بسازید که به طور خودکار بالا و پایین شوند. نیازی به نگهداری سرورها نیستید و برنامه های شما به صورت خودکار در دسترس هستند.

از موارد استفاده کنید

بازی کردن

شرکت های موجود در بازی عمودی از DynamoDB در تمام قابلیت های سیستم عامل های بازی ، از جمله حالت بازی ، داده های پخش کننده ، تاریخچه جلسه و تابلوهای امتیازات استفاده می کنند. مزایای اصلی این شرکت ها از DynamoDB توانایی مقیاس گذاری قابل اعتماد برای میلیون ها کاربر همزمان و درخواست ها در عین اطمینان از تأخیر مداوم کم در میلی ثانیه های تک رقمی است. علاوه بر این ، به عنوان یک سرویس کاملاً مدیریت شده ، DynamoDB هیچ گونه سربار عملیاتی ندارد ، بنابراین توسعه دهندگان بازی می توانند به جای مدیریت پایگاه های داده ، روی توسعه بازی های خود تمرکز کنند. همچنین ، از آنجا که توسعه دهندگان بازی به طور فزاینده ای به دنبال گسترش از یک منطقه AWS به چندین منطقه AWS هستند ، می توانند برای تکثیر داده های چند منطقه ای و فعال ، به جداول جهانی DynamoDB اعتماد کنند.

آگهی فنی

شرکت های دارای فناوری تبلیغات (ad tech) از DynamoDB به عنوان فروشگاهی با ارزش کلیدی برای ذخیره انواع داده های بازاریابی مانند پروفایل کاربر ، رویدادهای کاربر ، کلیک ها و پیوندهای بازدید شده استفاده می کنند. موارد استفاده قابل استفاده شامل پیشنهادات در زمان واقعی (RTB) ، هدف گذاری آگهی و انتساب است. این موارد استفاده به نرخ درخواست بالا (میلیون ها درخواست در هر ثانیه) ، تأخیر قابل پیش بینی کم و قابلیت اطمینان نیاز دارد. هنگامی که حجم خوانش زیاد یا نیاز به تأخیر در خواندن زیر میلی ثانیه دارند ، شرکت ها از حافظه پنهان از طریق DynamoDB Accelerator (DAX) استفاده می کنند. به طور فزاینده ای ، شرکت های فناوری تبلیغات باید RTB و سیستم عامل های تبلیغات هدف خود را در بیش از یک منطقه جغرافیایی AWS مستقر کنند ، که به تکثیر داده ها بین مناطق نیاز دارد.

شرکت Pokémon پیکربندی جهانی و داده های زمان زنده (TTL) را به آمازون DynamoDB منتقل کرد و در نتیجه ۹۰ درصد از تلاش برای ورود به ربات کاسته شد.

موارد استفاده معمول:

 • حالت های بازی
 • ذخیره داده های پخش کننده
 • ذخیره داده های تاریخچه جلسه پخش
 • تابلوها

موارد استفاده معمول:

 • نمایه کاربر در RTB و هدف گذاری تبلیغات ذخیره می شود
 • رویدادهای کاربر ، جریانهای کلیک و داده های ذخیره شده ذخیره می شوند
 • متادیتا برای دارایی ذخیره می کند
 • حافظه پنهان مورد محبوب

بانک و امور مالی

از آنجا که شرکت های بانکی و دارایی برنامه های کاربردی بیشتری را ایجاد می کنند ، آنها به دنبال استفاده از خدمات کاملاً مدیریت شده برای افزایش چابکی ، کاهش زمان ورود به بازار و به حداقل رساندن سربار عملیاتی هستند. در عین حال ، آنها باید از امنیت ، قابلیت اطمینان و در دسترس بودن بالای برنامه های خود اطمینان حاصل کنند. از آنجا که این شرکت ها خدمات موجود خود را که توسط سیستم های اصلی قدیمی پشتیبانی می شوند ، گسترش می دهند ، متوجه می شوند که سیستم های قدیمی نمی توانند خواسته های مقیاس پذیری پایگاه کاربر در حال رشد ، سیستم عامل های جدید مانند برنامه های تلفن همراه و افزایش بازدید در نتیجه را برآورده کنند. برای حل این مشکل ، آنها داده ها را از فریم های اصلی خود در ابر تکثیر می کنند تا ترافیک را تخلیه کنند.

خرده فروشی

بسیاری از شرکتها در فضای خرده فروشی از الگویهای متداول طراحی DynamoDB استفاده می کنند تا به طور مداوم تأخیر کم برای موارد استفاده مهم از ماموریت ارائه دهند. عاری از نگرانی مقیاس بندی و بار عملیاتی یک مزیت اصلی رقابتی و ایجاد کننده رویدادهایی با سرعت بالا و با مقیاس فوق العاده مانند Amazon Prime Day است که پیش بینی اندازه آن دشوار است. بالا و پایین رفتن به این مشتریان این امکان را می دهد که فقط برای ظرفیت مورد نیاز خود پرداخت کنند و منابع فنی گرانبها را بیشتر از نوآوریها و نه کارها متمرکز نگه می دارند.

موارد استفاده معمول:

 • معاملات کاربر
 • پردازش معاملات مبتنی بر رویداد
 • تشخیص تقلب
 • بارگیری Mainframe و تغییر ضبط اطلاعات

موارد استفاده معمول:

 • چرخ دستی های خرید
 • موتورهای گردش کار
 • ردیابی و تحقق موجودی
 • نمایه ها و حساب های مشتری

نرم افزار و اینترنت

یکی از وجوه اصلی در بین شرکت های نرم افزاری و بسیاری دیگر از مشتریان DynamoDB مقیاس اینترنتی است. موارد استفاده این شرکت ها به توانایی سازگاری همزمان ، نرخ درخواست و افزایش ترافیک نیاز دارد. این همزمانی با میلیون ها کاربر و ارتباطات اندازه گیری می شود و نرخ درخواست می تواند به راحتی به میلیون ها ثانیه برسد. DynamoDB سابقه اثبات شده ای دارد که می تواند موارد استفاده در مقیاس اینترنتی و نیازهای آنها را با حفظ تاخیر میلی ثانیه ای یک رقمی ثابت حفظ کند. با استفاده از جداول جهانی ، مشتریان DynamoDB به راحتی می توانند برنامه های خود را به چندین منطقه AWS برای دستیابی به سطح جهانی و تداوم تجارت گسترش دهند.

رسانه و سرگرمی

شرکت های رسانه ای و سرگرمی از DynamoDB زمانی استفاده می کنند که به مقیاس فوق العاده ای از توان عملیاتی و همزمانی ، تأخیر کم و قابلیت اطمینان نیاز دارند. DynamoDB به طور الاستیک مقابله با بار را انجام می دهد و تأخیر کم را حفظ می کند که برای سناریوهای زمان واقعی ، مانند پخش ویدئو و محتوای تعاملی بسیار مهم است. در چنین سناریوهایی ، تعداد کاربران همزمان می تواند به میلیون ها نفر برسد و هیچ پایگاه داده ای همانند DynamoDB این نوع همزمانی را کنترل نمی کند. با وجود چنین همزمانی بالایی ، تأخیر کم است ، و به کاربران فردی تجربه بهینه کاربر اعم از بازیابی رسانه آنها ، یا شرکت در یک رویداد تعاملی و در زمان واقعی را می دهد. این شرکت ها از DynamoDB استفاده می کنند تا چالش های مقیاس پذیری خود را برطرف کنند و تمرکز خود را بر روی توسعه ویژگی ها و نه مدیریت پایگاه داده حفظ کنند.

Dropbox به AWS مهاجرت کرد و میلیون ها دلار در هزینه های پس انداز صرفه جویی کرد.

موارد استفاده معمول:

 • فراداده محتوای کاربر ذخیره می شود
 • ذخیره ارتباط داده های نمودار
 • حافظه پنهان فراداده
 • ردیابی فروشگاه های ردیابی
 • ذخیره اطلاعات کاربر ، وسیله نقلیه و راننده
 • ذخیره اطلاعات واژگان کاربر

شبکه های A + E به AWS مهاجرت کردند و اجرای برنامه Access آنها برای یک روز بر روی یک معماری بدون سرور که از DynamoDB استفاده می کند ، کمتر از یک لاته است.

موارد استفاده معمول:

 • فروشگاه های فراداده رسانه
 • ذخیره داده های کاربر
 • فروشگاه های مدیریت حقوق دیجیتال

مشتریان

NIKE

Nike Digital خوشه های بزرگ Cassandra خود را به آمازون DynamoDB کاملاً مدیریت شده منتقل کرده و منابع بیشتری را برای تجربه بهتر مشتری فراهم می کند.

اداره سرشماری ایالات متحده با استفاده از DynamoDB مقیاس جمع آوری پاسخ را در تلفن همراه یا دسک تاپ ، به افراد اجازه می دهد تا برای اولین بار در شمارش ده سالگی آن بصورت آنلاین شرکت کنند.

شرکت Pokémon پیکربندی جهانی و داده های Time to Live (TTL) را به آمازون DynamoDB منتقل کرد و در نتیجه ۹۰ درصد از تلاش برای ورود به ربات کاسته شد.

سامسونگ الکترونیک از Amazon DynamoDB برای تهیه نسخه پشتیبان از برنامه موبایل در اندازه پتابایت خود استفاده می کند ، که در نتیجه باعث عملکرد عالی و صرفه جویی در هزینه می شود.

شبکه های A + E به AWS مهاجرت کرده اند و اجرای برنامه Access بومی ابر خود برای یک روز بر روی معماری بدون سرور که از DynamoDB استفاده می کند ، کمتر از یک لاته است.

Netflix از DynamoDB برای اجرای تست A / B استفاده می کند که تجربه های شخصی سازی جریان را برای ۱۲۵+ میلیون مشتری آنها ایجاد می کند.

Capital One از DynamoDB برای کاهش تأخیر در برنامه های تلفن همراه خود با انتقال تراکنش های اصلی خود به یک معماری بدون سرور برای مقیاس بدون محدودیت استفاده می کند.

FanFight برنامه ورزشی فانتزی خود را به DynamoDB منتقل کرد و به آن اجازه داد ۵۰ درصد هزینه ها را کاهش دهد ، تا ۱ میلیون بار در ثانیه افزایش دهد و درآمد روزانه را ۴ برابر افزایش دهد.

سرورهای ابری آمازون

با ما در ارتباط باشید

تماس با ما