آمازون S3

ذخیره سازی اشیا built ساخته شده برای ذخیره و بازیابی هر مقدار داده از هر نقطه

سرور آمازون

سرویس ذخیره سازی ساده آمازون S3 یک سرویس ذخیره سازی اشیا است که مقیاس پذیری ، در دسترس بودن داده ها ، امنیت و عملکرد پیشرو در صنعت را ارائه می دهد. این بدان معنی است که مشتریان در هر اندازه و صنایع می توانند از آن برای ذخیره و محافظت از هر مقدار داده برای طیف وسیعی از موارد استفاده مانند دریاچه داده ، وب سایت ، برنامه های تلفن همراه ، پشتیبان گیری و بازیابی ، بایگانی ، برنامه های سازمانی ، دستگاه های اینترنت اشیا، و بزرگ استفاده کنند. تجزیه و تحلیل داده ها آمازون S3 ویژگی های مدیریتی آسان را برای شما فراهم می کند ، بنابراین می توانید داده های خود را سازماندهی کرده و کنترل دسترسی دقیق را تنظیم کنید تا مطابق با شرایط خاص تجاری ، سازمانی و انطباق شما باشد. آمازون S3 برای ۹۹٫۹۹۹۹۹۹۹۹۹٪ (۱۱ ۹) دوام طراحی شده است و داده های میلیون ها برنامه را برای شرکت های سراسر جهان ذخیره می کند.

فواید

قابلیت های امنیتی ، انطباق و حسابرسی بی نظیر

داده های خود را در آمازون S3 ذخیره کرده و از طریق دسترسی های غیر مجاز با ویژگی های رمزگذاری و ابزارهای مدیریت دسترسی ایمن کنید. S3 تنها سرویس ذخیره سازی اشیا است که به شما اجازه می دهد دسترسی عمومی به همه اشیا your خود را در سطل یا سطح حساب با S3 Block Public Access مسدود کنید. S3 برنامه های انطباق مانند PCI-DSS ، HIPAA / HITECH ، FedRAMP ، دستورالعمل حفاظت از داده های اتحادیه اروپا و FISMA را حفظ می کند تا به شما در تأمین نیازهای قانونی کمک کند. S3 برای کشف و محافظت از داده های حساس شما با Amazon Macie ادغام می شود. AWS همچنین از قابلیت های حسابرسی بی شماری برای نظارت بر درخواست دسترسی به منابع S3 شما پشتیبانی می کند.

طیف گسترده از کلاسهای ذخیره سازی مقرون به صرفه

با ذخیره سازی داده ها در کلاس های ذخیره سازی S3 ، که از سطوح مختلف دسترسی به داده ها با نرخ متناظر پشتیبانی می کنند ، بدون کاهش عملکرد ، صرفه جویی کنید. شما می توانید با استفاده از تجزیه و تحلیل کلاس ذخیره سازی S3 داده هایی را که باید بر اساس الگوهای دسترسی به یک کلاس ذخیره سازی با هزینه پایین تر منتقل شوند ، شناسایی کنید و سیاست چرخه زندگی S3 را برای اجرای انتقال پیکربندی کنید. همچنین می توانید داده ها را با الگوی دسترسی تغییر یافته یا ناشناخته در S3 Intelligent-Tiering ذخیره کنید ، که اشیا را براساس تغییر الگوهای دسترسی طبقه بندی می کند و به طور خودکار صرفه جویی در هزینه را ارائه می دهد. با کلاس ذخیره سازی S3 Outposts ، می توانید شرایط اقامت داده ها را برآورده کنید و داده ها را با استفاده از S3 در Outposts در محیط Outposts ذخیره کنید.

عملکرد ، مقیاس پذیری ، در دسترس بودن و دوام پیشرو

منابع ذخیره سازی خود را برای پاسخگویی به تقاضاهای متغیر و بدون سرمایه گذاری مقدماتی یا چرخه تأمین منابع ، بالا و پایین کنید. Amazon S3 برای ۹۹٫۹۹۹۹۹۹۹۹۹٪ (۱۱ ۹) دوام داده طراحی شده است زیرا به طور خودکار کپی از تمام اشیا S S3 را در چندین سیستم ایجاد و ذخیره می کند. این بدان معناست که داده های شما در صورت لزوم در دسترس است و در برابر خرابی ها ، خطاها و تهدیدات محافظت می شود. آمازون S3 همچنین سازگاری قوی خواندن پس از نوشتن را به صورت خودکار ، بدون هیچ گونه هزینه ای و بدون تغییر در عملکرد یا در دسترس بودن ارائه می دهد.

به راحتی داده ها و کنترل های دسترسی را مدیریت کنید

S3 به شما امکاناتی قوی برای مدیریت دسترسی ، هزینه ، تکثیر و محافظت از داده ها می دهد. S3 Access Points مدیریت دسترسی به داده را با مجوزهای خاص برای برنامه های شما با استفاده از یک مجموعه داده اشتراکی آسان می کند. S3 Replication مدیریت تکثیر داده ها را در منطقه یا مناطق دیگر انجام می دهد. S3 Batch Operations به مدیریت تغییرات گسترده در میلیاردها شی کمک می کند. S3 Storage Lens قابلیت دید سازمان را در استفاده از ذخیره سازی شی و روند فعالیت فراهم می کند. از آنجا که S3 با AWS Lambda کار می کند ، بدون مدیریت زیرساخت های اضافی می توانید فعالیت ها را ثبت کرده ، هشدارها را تعریف کرده و جریان کار را خودکار کنید.

خدمات تحلیلی در محل برای تجزیه و تحلیل

تجزیه و تحلیل داده های بزرگ را در سراسر اشیا qu S3 خود (و سایر مجموعه داده ها در AWS) با خدمات جستجوی در محل انجام دهید. برای تجزیه و تحلیل داده هایی که در انبارهای داده AWS و منابع S3 شما ذخیره می شود ، از Amazon Athena برای جستجوی داده های S3 با عبارات استاندارد SQL و Amazon Redshift Spectrum استفاده کنید. همچنین می توانید از S3 Select برای بازیابی زیر مجموعه های داده های شی ، به جای کل شی ، و بهبود عملکرد پرس و جو تا ۴۰۰٪ استفاده کنید.

به راحتی داده ها و کنترل های دسترسی را مدیریت کنید

S3 به شما امکاناتی قوی برای مدیریت دسترسی ، هزینه ، تکثیر و محافظت از داده ها می دهد. S3 Access Points مدیریت دسترسی به داده را با مجوزهای خاص برای برنامه های شما با استفاده از یک مجموعه داده اشتراکی آسان می کند. S3 Replication مدیریت تکثیر داده ها را در منطقه یا مناطق دیگر انجام می دهد. S3 Batch Operations به مدیریت تغییرات گسترده در میلیاردها شی کمک می کند. S3 Storage Lens قابلیت دید سازمان را در استفاده از ذخیره سازی شی و روند فعالیت فراهم می کند. از آنجا که S3 با AWS Lambda کار می کند ، بدون مدیریت زیرساخت های اضافی می توانید فعالیت ها را ثبت کرده ، هشدارها را تعریف کرده و جریان کار را خودکار کنید.

نحوه کار - ویژگی های S3

در استفاده از فضای ذخیره سازی ، روند فعالیت ها و دریافت توصیه های عملی ، به نمای کل سازمان دسترسی پیدا کنید

S3 Storage Lens دید گسترده ای در سازمان برای استفاده از ذخیره سازی اشیا، ، روند فعالیت ها ایجاد می کند و برای بهبود بهره وری هزینه و استفاده از بهترین روش های محافظت از داده ها ، توصیه های عملی ارائه می دهد. S3 Storage Lens اولین راه حل تجزیه و تحلیل ذخیره سازی ابری است که می تواند نمای واحدی در مورد استفاده و فعالیت ذخیره سازی اشیا across در صدها یا حتی هزاران حساب در یک سازمان ، با مته سوراخ کردن برای ایجاد بینش در حساب ، سطل یا حتی پیشوند ارائه دهد. مرحله. S3 Storage Lens معیارهای کل سازمان را تجزیه و تحلیل می کند تا توصیه های متنی را برای یافتن راه هایی برای کاهش هزینه های ذخیره سازی و اعمال بهترین روش ها در زمینه محافظت از داده ارائه دهد.

پس از فعال کردن لنز ذخیره سازی S3 در کنسول S3 ، داشبورد تعاملی حاوی نماهای از قبل پیکربندی شده برای تجسم استفاده از فضای ذخیره سازی و روند فعالیت ، با توصیه های متنی که اقدام به آن را آسان می کند ، دریافت خواهید کرد. همچنین می توانید معیارها را در قالب CSV یا Parquet به یک سطل S3 صادر کنید. برای دیدن معیارهای مربوط به مورد استفاده مورد نظر خود می توانید از نمای خلاصه ، نمای بهینه هزینه یا نمای حفاظت از داده استفاده کنید. علاوه بر داشبورد موجود در کنسول S3 ، می توانید معیارها را در قالب CSV یا Parquet به سطل S3 مورد نظر خود جهت استفاده بیشتر صادر کنید.

با S3 Intelligent-Tiering هزینه های ذخیره سازی را بهینه کنید

S3 Intelligent-Tiering هنگام تغییر الگوی دسترسی ، با جابجایی خودکار اشیا between بین چهار طبقه دسترسی ، هزینه های ذخیره سازی را بهینه می کند. دو ردیف دسترسی با تأخیر کم برای دسترسی مکرر و نادر بهینه شده است تا به شما کمک کند حداکثر ۴۰٪ در هزینه های ذخیره سازی صرفه جویی کنید ، و دو ردیف دسترسی بایگانی انتخاب شده برای دسترسی ناهمزمان با صرفه جویی در هزینه تا ۹۵٪ برای اشیایی که به ندرت قابل دسترسی هستند .

اشیا upload بارگذاری شده یا انتقال یافته به S3 Intelligent-Tiering به طور خودکار در لایه دسترسی مکرر ذخیره می شوند. S3 Intelligent-Tiering با نظارت بر الگوهای دسترسی و سپس انتقال اشیایی که طی ۳۰ روز متوالی به آنها دسترسی پیدا نکرده است ، به لایه دسترسی نادر عمل می کند. هنگامی که یکی یا هر دو سطح دسترسی بایگانی را فعال کردید ، S3 Intelligent-Tiering اشیایی را که برای ۹۰ روز متوالی به آنها دسترسی پیدا نکرده است ، به سطح بایگانی دسترسی و سپس پس از ۱۸۰ روز متوالی عدم دسترسی به لایه Deep Archive Access منتقل می کند . اگر بعداً به اشیا دسترسی پیدا کنید ، S3 Intelligent-Tiering اشیا را به سطح دسترسی مکرر برمی گرداند.

با دسترسی به S3 به راحتی دسترسی به مجموعه داده های مشترک را مدیریت کنید

Amazon S3 Access Points ، ویژگی S3 ، مدیریت دسترسی به داده در مقیاس برای برنامه های با استفاده از مجموعه داده های مشترک در S3 را ساده می کند. نقاط دسترسی نام میزبان منحصر به فردی است که مشتریان برای اعمال مجوزهای مجزا و کنترل های شبکه برای هرگونه درخواست از طریق نقطه دسترسی ایجاد می کنند.

مشتریانی که دارای مجموعه داده های مشترک از جمله دریاچه داده ، بایگانی رسانه و محتوای تولید شده توسط کاربر هستند ، می توانند با ایجاد نقاط دسترسی منحصر به فرد با نام و مجوزهای سفارشی برای هر برنامه ، دسترسی صدها برنامه را به راحتی مقیاس بندی کنند. هر نقطه دسترسی را می توان به Virtual Private Cloud (VPC) برای دسترسی به داده های دیوار آتش S3 در شبکه های خصوصی مشتریان محدود کرد و می توان از سیاست های کنترل خدمات AWS برای اطمینان از محدودیت VPC در تمام نقاط دسترسی استفاده کرد.

با انجام عملیات دسته ای S3 ، ده ها میلیارد میلیارد شی را در مقیاس مدیریت کنید

S3 Batch Operations یک ویژگی مدیریت داده آمازون S3 است که به شما امکان می دهد میلیاردها شی را در مقیاس فقط با چند کلیک در کنسول مدیریت آمازون S3 یا یک درخواست API مدیریت کنید.

برای انجام کار در S3 Batch Operations ، یک شغل ایجاد می کنید. این کار شامل لیستی از اشیا ، عملکردی برای انجام و مجموعه پارامترهایی است که شما برای آن نوع عملیات تعیین کرده اید. شما می توانید همزمان در S3 Batch Operations چندین شغل ایجاد و اجرا کنید یا از اولویت های شغلی در صورت لزوم برای تعیین تقدم هر شغل استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که مهمترین کار در ابتدا اتفاق می افتد. S3 Batch Operations همچنین تلاش های مجدد را کنترل می کند ، پیشرفت را ردیابی می کند ، اعلان های تکمیل را می فرستد ، گزارش تولید می کند و رویدادها را برای تمام تغییرات ایجاد شده و کارهای انجام شده به AWS CloudTrail تحویل می دهد.

اکنون و در آینده ، دسترسی عمومی به داده های S3 خود را مسدود کنید

S3 Block Public Access کنترل هایی را در کل حساب AWS یا در سطح سطل S3 منفرد فراهم می کند تا اطمینان حاصل شود که اشیا هرگز ، اکنون و در آینده ، دسترسی عمومی ندارند.

دسترسی عمومی به سطلها و اشیا through از طریق لیست های کنترل دسترسی (ACL) ، خط مشی های سطل یا هر دو اعطا می شود. به منظور اطمینان از مسدود شدن دسترسی عمومی به همه سطلها و اشیا S S3 خود ، دسترسی عمومی را در سطح حساب مسدود کنید. این تنظیمات برای کل سطوح فعلی و آینده در کل حساب اعمال می شود. S3 تنظیمات دسترسی عمومی را لغو می کند مجوزهای S3 را که اجازه دسترسی عمومی را می دهد ، ایجاد یک کنترل متمرکز برای مدیر حساب برای جلوگیری از تغییر در پیکربندی امنیتی بدون توجه به نحوه اضافه شدن یک شی یا ایجاد سطل ، برای مدیر حساب آسان می کند.

از موارد استفاده کنید

بایگانی

با S3 Glacier و S3 Glacier Deep Archive زیرساخت های فیزیکی را بازنشسته کنید و داده ها را بایگانی کنید. این کلاسهای ذخیره سازی S3 اشیا را در طولانی مدت با کمترین نرخ حفظ می کنند. برای بایگانی کردن اشیا throughout در طول چرخه عمر خود ، به راحتی یک سیاست چرخه زندگی S3 ایجاد کنید یا اشیا را مستقیماً در کلاس های ذخیره بایگانی بارگذاری کنید. با S3 Object Lock می توانید تاریخ های نگهداری را برای محافظت از اشیا from در برابر حذف اشیا apply اعمال کنید و شرایط انطباق را برآورده کنید. برخلاف کتابخانه های نوار ، یخچال S3 به شما امکان می دهد اشیا arch بایگانی شده را در مدت یک دقیقه برای بازیابی های سریع و ۳-۵ ساعت برای بازیابی های استاندارد بازیابی کنید. بازیابی اطلاعات انبوه از یخچال S3 و همه بازیابی ها از S3 Glacier Deep Archive ظرف ۱۲ ساعت انجام می شود.

بازیابی فاجعه (DR)

از داده ها ، برنامه های کاربردی و سیستم های اطلاعاتی حیاتی که در AWS Cloud یا در محیط داخلی شما در حال اجرا هستند بدون پرداخت هزینه سایت دوم فیزیکی محافظت کنید. با ذخیره سازی S3 آمازون ، S3 Cross-Region Replication و سایر خدمات AWS محاسبه ، شبکه و پایگاه داده ، می توانید معماری DR ایجاد کنید تا به سرعت و به راحتی از خسارات ناشی از بلایای طبیعی ، خرابی سیستم و خطاهای انسانی بهبود یابید.

پشتیبان گیری و بازیابی

با تقویت آمازون S3 و سایر سرویس های AWS مانند S3 Glacier ، Amazon EFS و Amazon EBS ، راه حل های پشتیبان گیری و بازیابی مقیاس پذیر ، با دوام و ایمن ایجاد کنید تا قابلیت های موجود در محل را تقویت یا جایگزین کنید. شرکای AWS و APN می توانند به شما در دستیابی به اهداف زمان بازیابی (RTO) ، اهداف بازیابی نقطه (RPO) و الزامات انطباق کمک کنند. با استفاده از AWS ، می توانید از اطلاعات موجود در AWS Cloud پشتیبان تهیه کنید یا از AWS Storage Gateway ، یک سرویس ذخیره سازی ترکیبی ، برای ارسال پشتیبان از داده های داخلی به AWS استفاده کنید.

برنامه های بومی ابر

با استفاده از سرویس های AWS و آمازون S3 ، برنامه های سریع و مقرون به صرفه تلفن همراه و مبتنی بر اینترنت را برای ذخیره داده های توسعه و تولید مشترک توسط ریز سرویس هایی که برنامه های بومی ابر را تشکیل می دهند ، ایجاد کنید. با آمازون S3 می توانید هر مقدار داده را بارگذاری کرده و به آنها دسترسی داشته باشید تا سریعتر برنامه ها را مستقر کرده و به کاربران نهایی بیشتری دسترسی پیدا کنید. ذخیره اطلاعات در Amazon S3 به این معنی است که شما می توانید به جدیدترین ابزارهای توسعه دهنده AWS ، S3 API و سرویس های یادگیری ماشین و تجزیه و تحلیل برای نوآوری و بهینه سازی برنامه های بومی ابری خود دسترسی پیدا کنید.

ذخیره سازی ابر ترکیبی

با AWS PrivateLink اتصال خصوصی بین آمازون S3 و محل را ایجاد کنید. شما می توانید نقاط پایانی خصوصی را در VPC فراهم کنید تا از طریق IP با استفاده از IP های خصوصی از VPC خود دسترسی مستقیم به S3 از داخل محل داشته باشید. AWS Storage Gateway به شما امکان می دهد برنامه های داخلی خود را به AWS Storage متصل کرده و گسترش دهید در حالی که داده ها را برای دسترسی به تأخیر کم به صورت محلی ذخیره می کنید. همچنین می توانید با استفاده از AWS DataSync ، که می تواند داده ها را با سرعت ۱۰ برابر سریعتر از ابزار منبع باز انتقال داده ، انتقال داده ها را بین ذخیره سازی در محل ، از جمله S3 در Outposts و Amazon S3 انجام دهید. همچنین می توانید با AWS Transfer Family مستقیماً پرونده ها را به داخل و خارج آمازون S3 منتقل کنید – یک سرویس کاملاً مدیریت شده ، ساده و بدون دردسر که امکان تبادل امن فایل با اشخاص ثالث را با استفاده از SFTP ، FTPS و FTP فراهم می کند. روش دیگر برای فعال کردن یک فضای ذخیره سازی ترکیبی ابر ، کار با یک ارائه دهنده دروازه از APN است.

دریاچه داده ها و تجزیه و تحلیل داده های بزرگ

با ساخت یک دریاچه داده در آمازون S3 ، نوآوری را تسریع کرده و با استفاده از ابزارهای جستجو در محل ، تجزیه و تحلیل و یادگیری ماشین ، بینش های ارزشمندی استخراج کنید. با رشد دریاچه داده خود ، از S3 Access Points برای پیکربندی آسان دسترسی به داده های خود ، با مجوزهای خاص برای هر برنامه یا مجموعه ای از برنامه ها ، استفاده کنید. برای ایجاد سریع دریاچه داده و همچنین تعریف و اجرای سیاست های امنیتی ، حاکمیتی و حسابرسی ، می توانید از تشکیلات دریاچه AWS استفاده کنید. این سرویس داده ها را از طریق پایگاه داده و منابع S3 شما جمع آوری می کند ، آنها را به دریاچه داده جدیدی در Amazon S3 منتقل می کند و آنها را با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین پاک و طبقه بندی می کند. همه منابع AWS را می توان مقیاس بندی کرد تا ذخیره داده های در حال گسترش شما – بدون سرمایه گذاری اولیه.

مطالعات موردی

جورجیا-اقیانوس آرام یک دریاچه داده مرکزی بر اساس آمازون S3 ایجاد می کند و به آن امکان می دهد داده های ساختاریافته و غیر ساختار یافته را در مقیاس کارآمد بلعیده و تحلیل کند.

Nasdaq حداکثر هفت سال داده را در یخچال های طبیعی S3 آمازون ذخیره می کند تا مطابق با قوانین و مقررات صنعت باشد. با استفاده از AWS ، این شرکت قادر است داده ها را بازیابی کند در حالی که هزینه های ذخیره سازی طولانی مدت خود را بهینه می کند.

Sysco داده های خود را در یک دریاچه داده واحد ساخته شده بر روی Amazon S3 و Amazon S3 Glacier تلفیق می کند تا تجزیه و تحلیل داده های خود را انجام دهد و بینش تجاری کسب کند.

نیلسن یک پلت فرم رتبه بندی تلویزیونی محلی محلی و ابری جدید ایجاد کرد که قادر است ۳۰ پتابایت داده را در Amazon S3 ذخیره کند و از Amazon Redshift ، AWS Lambda و Amazon EMR استفاده کند.

سرورهای ابری آمازون

شرکت تپا آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد

تماس با ما