ایستگاه ماهواره زمینی

Ground Station

انتقال داده ها با سرعت پتابایت

ایستگاه ماهواره زمینی

ایستگاه زمینی آمازون یک سرویس کاملاً مدیریت شده است که به شما امکان می دهد ارتباطات ماهواره ای را کنترل کنید ، داده ها را پردازش کنید و عملیات خود را بدون نگرانی در مورد ایجاد یا مدیریت زیرساخت ایستگاه زمینی ، کنترل کنید. ماهواره ها برای موارد بسیار متنوعی از جمله پیش بینی آب و هوا ، تصویربرداری از سطح ، ارتباطات و پخش ویدئو استفاده می شوند.ایستگاه های زمینی هسته اصلی شبکه های ماهواره ای جهانی را تشکیل می دهند. با ایستگاه زمینی AWS ، شما به خدمات AWS و زیرساخت جهانی AWS از جمله یک شبکه فیبر جهانی با تاخیر کم دسترسی مستقیم دارید.

در صورت نیاز به سفارش سرویس ایستگاه ماهوراه زمینی با ما تماس بگیرید.

پیش بینی آب و هوا

ارتباطات و پخش ویدئو

نظارت بر تردد اقیانوس ها

تصویر برداری از سطح زمین

استفاده از سرویس ماهواره زمینی

ایستگاه زمینی ماهواره ای برای جمع آوری و پخش داده های ماهواره ای سنجش از دور برای کاربران و برنامه های مختلف ساخته شده است. این ممکن است شامل مراکز آب و هوایی ملی مانند اداره هواشناسی یا مراکز تحقیقاتی مانند CSIRO باشد. چنین مراکزی اطلاعات آب و هوا و سایر اطلاعات را برای ارائه به مشتریان و عموم جمع آوری می کنند.

راه حل های کوچک ماهواره ای ما برای ماموریت های مختلف ، از آموزش نسل بعدی دانش آموزان گرفته تا آزمایش فناوری های جدید در فضا ، از تحقیقات جوی و آب و هوا گرفته تا نظارت بر تردد اقیانوس ها استفاده شده است. مشتریان ماموریت های ماهواره ای شامل آژانس های دولتی ، موسسات تحقیقاتی ، دانشگاه ها و شرکت های تجاری هستند.

سرویس ایستگاه زمینی

به راحتی ماهواره ها را کنترل کرده و داده ها را با ایستگاه زمینی کاملاً مدیریت شده به عنوان یک سرویس دریافت کنید

امنیت در AWS بالاترین اولویت را دارد . به عنوان یک مشتری AWS ، شما از امکانات و زیرساخت شبکه ای که برای برآوردن الزامات حساس ترین سازمان های امنیتی ساخته شده است ، بهره خواهید برد. ایستگاه ماهواره زمینی AWS امنیت فوق العاده داده و امنیت فیزیکی را بدون هیچ گونه هزینه اضافی ارائه می دهد.

سرویس ماهواره زمینی آنتن های ماهواره ای را در مجاورت مناطق زیرساختی آمازون ارائه داده و به شما دسترسی با هزینه ی کمتر برای ذخیره و پردازش داده های شما می دهد. این به شما امکان می دهد زمان پردازش و تجزیه و تحلیل داده ها از ساعت به دقیقه یا ثانیه کاهش دهید.

با ایستگاه ماهواره زمینی ( AWS Ground Station ) ، شما فقط هزینه مدت زمان استفاده از آنتن خود را پرداخت می کنید. هیچ قرارداد بلندمدت یا هزینه پنهانی وجود ندارد. با یک قیمت واحد ، می توانید از هر آنتن موجود در شبکه جهانی سرویس ایستگاه زمینی استفاده کنید.

موارد مورد نیاز برای دسترسی مستقیم به شبکه ماهواره زمینی AWS

ایستگاه زمینی

ایستگاه زمینی AWS یک سرویس کاملاً مدیریت شده است که به شما امکان می دهد ارتباطات ماهواره ای را کنترل کنید ، داده های ماهواره ای را پردازش کنید و عملیات ماهواره ای خود را افزایش دهید. مشتریان می توانند به راحتی داده های خود را با سایر سرویس های AWS  با استفاده از شبکه جهانی آمازون با تأخیر کم و پهنای باند بالا ادغام کنند. مشتریان می توانند داده های ماهواره ای خود را برای پردازش زمان واقعی در Amazon EC2 پخش کنند ، برای بایگانی کم هزینه داده ها را در Amazon S3 ذخیره کنند یا الگوریتم های AI/ML را برای تصاویر ماهواره ای با Amazon SageMaker اعمال کنند. با ایستگاه زمینی AWS ، تنها برای زمان واقعی آنتن مورد استفاده خود هزینه می کنید.

تکنولوژی پیشرفته در ایستگاه ماهواره زمینی AWS

با راهکار های آمازون و استفاده از پوشش جهانی ارائه شده توسط سرویس ماهواره زمینی ، ما در حال تعریف مجدد آنچه در صنعت ماهواره امکان پذیر است و همچنین کاهش هزینه و زمان مورد نیاز برای استفاده سازمان ها از داده های ماهواره ای هستیم. ترکیب رویکرد خودکار و زمان کوتاه هنگام جمع آوری داده ها برای رصد زمین با زیرساخت های اثبات شده و قدرتمند آمازون و مجموعه ای از خدمات بی نظیر به مشتریان همگی از تفاوت ها و عملکرد بسیار عالی سرویس ماهواره زمینی آمازون است که می تواند جان افراد را نجات دهد و از سلامت کره زمین محافظت کند.

سرویس ماهواره زمینی

تصاویر ماهواره ای:

ایستگاههای زمینی ماهواره ای عموماً از اجزای اصلی زیر تشکیل شده اند: آنتن دریافت ، a feed horn ، هدایت کننده موج و گیرنده موج . همه به طور معمول بر روی یک پایه نصب می شوند. ایستگاه های زمینی ماهواره ای نیز توسط یک ” radome ” (کره مورد استفاده برای پوشش آنتن) محافظت شوند. ماهواره های منابع زمینی به جانور شناسان کمک می کنند تا حرکت حیوانات بزرگ نظیر خرس قطبی مجهز به فرستنده های رادیویی را دنبال کنند همچنین ماهواره ها می توانند به باستان شناسان در یافتن و مطالعه مکان های باستانی صعب العبور کمک کنند.

تجهیزات راداری ماهواره های منابع زمینی می توانند از سطح بلندیهای خشکی و بستر اقیانوس نقشه تهیه کنند تجهیزات دیگر می توانندانواع مختلف نور و تشعشع مادون قرمز منتشر یا منعکس شده توسط گیاهان٬ خاک و آب در زمین را شناسایی کنند این اندازه گیریها سنگها و گیاهان گوناگونی را هویدا می کنند این اطلاعات به زمین مخابره می شود تا رایانه در نجوم آن رابه تصاویری تبدیل کنند که بتوانند تصاویر بزرگ قطعه قطعه مناطق پهناور زمین را تشکیل دهند.

ماهواره های مستقر در مدار قطبی به هنگام حرکت بر فراز زمین میان قطب شمال و جنوب بتدریج تصاویری تهیه می کنند. تجهیزاتشان در جهت شرق به غرب و به صورت نوارهای باریکی از زمین نقشه برداری می کنند که میتوانند در یک نوار عریض میان قطب شمال و جنوب جای گیرند.در دور بعدی ماهواره، زمین نیز کمی در محورش می چرخد بنابراین نوار جدید کنار نوار قدیمی قرار می گیرد. سرانجام تمام سطح زمین معمولا هر ماه یکبار تحت پوشش درمی آید و تصویر کاملی از زمین تهیه می شود.

سوالات متداول

چگونه می توانم از ایستگاه زمینی AWS استفاده کنم؟

ابتدا زمان مورد نیاز برای استفاده از سرویس ماهواره زمینی را تعیین کرده و به ما اطلاع بدهید تا پلن مورد استفاده برای شما را آماده کنیم. قبل از استفاده از سرویس ایستگاه ماهواره زمینی باید سرور EC2 و S3 را برای فضا و پردازش داده های خود تهیه کرده باشید. با استفاده از ENI بین سرورها و آنتن ماهواره برای مدت زمان درخواستی ، ارتباط برقرار می شود.

لوکیشن آنتن های ایستگاه ماهواره زمینی در کجا قرار دارند؟

ایستگاه زمینی AWS همچنان خدمات خود را در مناطق AWS و نقاط مختلف جهان گسترش داده است از جمله در بحرین ، ایرلند ، سیدنی ، ویرجینیا ، کالیفرنیا ، اوهایو ، کیپ تاون ، فرانکفورت و استکهلم قرار دارند. برای مشاهده لیستی از مناطق پشتیبانی شده ، به جدول منطقه زیرساخت های جهانی مراجعه کنید.

آیا می توان یک لوکیشن متفاوت برای ماهواره ی درخواستی داشته باشیم؟

بله ، AWS Ground Station یک شبکه جهانی سیستم های آنتن دهی است که در دسترس کاربران سراسر جهان است. در واقع ، برای بسیاری از کاربران معمول است روی آنتن ها در هر مکان از شبکه جهانی برنامه ریزی کنند.

مشاهده ی تمامی سرویس های شرکت تجارت پایدار ایرانیان

فروشگاه