لودبالانسر ( بالانس بار )

لودبالانسر دیجیتال اوشن یک سرویس کاملاً مدیریت شده و کاملاً متعادل کننده بار شبکه است. تعادل دهنده های بار ، ترافیک را به گروه Droplets توزیع می کنند ، این امر باعث می شود سلامت کلی سرویس Backend از سلامت یک سرور جدا شود تا آنلاین بودن سرویس های شما تضمین شود.

برنامه ها و قیمت گذاری

اندازه بالانس بارهزینهحداکثر اتصالات همزمانحداکثر اتصالات SSL جدید در هر ثانیهتوصیه می شود استفاده کنید
کوچکتماس بگیرید10000250وب سایت ها و وبلاگهای ثابت با بازدید کم تا متوسط
متوسطتماس بگیرید20000500سایت ها یا سرویس های معامله محور با بازدید متوسط
بزرگتماس بگیرید400001000سایت ها ، سرویس ها یا نقاط انتهایی شلوغ که عملکرد بالا در آنها ضروری است

پهنای باند

برای لودبالانسر دیجیتال اوشن هزینه پهنای باند وجود ندارد زیرا آنها از پهنای باند خنثی هستند. به عبارت دیگر ، لودبالانسر ، خود مقدار داده منتقل شده توسط Droplets را تغییر نمی دهند. هزینه های پهنای باند با توجه به محدودیت های انتقال خود ، بر اساس انتقال داده های قطرات موجود در باطن متعادل کننده بار است.

در دسترس بودن منطقه ای

تراز کننده های بار و گواهی های Let’s Encrypt در هر منطقه پشتیبانی می شوند.قطرات موجود در استخر باطری متعادل کننده بار باید در همان منطقه متعادل کننده بار قرار داشته باشند.

امکانات

افزودن متعادل کننده بار به زیرساخت های شما مزایای زیادی دارد.

استفاده از یک تعادل دهنده بار به عنوان دروازه ای این امکان را برای شما ایجاد می کند که زیرساخت باطن خود را بدون تأثیر در دسترس بودن خدمات خود تغییر دهید ، امکان ایجاد مقیاس بندی افقی یکپارچه ، استقرار نورد ، طراحی مجدد معماری بزرگ و موارد دیگر را فراهم می کند.

به اشتراک گذاشتن حجم کار پردازش در بین گروهی از سرورها به جای تکیه بر یک سرور ، از تحت فشار قرار دادن درخواست ها توسط هر دستگاه جلوگیری می کند.

خدمات توازن بار مانند لودبالانسر دیجیتال اوشن مزایای توازن بار را بدون بار مدیریت پیچیدگی های عملیاتی به شما می دهد.

در دسترس بودن بالا

تمام ترازوهای بار دیجیتال اوشن به طور خودکار استخرهای باطن خود را کنترل می کنند و فقط درخواست هایی را به قطره هایی می دهند که از نظر بهداشتی عبور می کنند. شما می توانید نقاط پایانی بررسی سلامت را تعیین کرده و پارامترهای مربوط به آنچه را که پاسخ سالم است را تنظیم کنید. تعادل دهنده بار به طور خودکار قطره هایی را که در بررسی های بهداشتی شکست می خورند از چرخش خارج کرده و با عبور از بررسی های بهداشتی ، آنها را دوباره اضافه می کند.

علاوه بر این ، ترازوهای بار دیجیتال اوشن با قابلیت خرابی خودکار پیکربندی می شوند تا در دسترس بودن را حفظ کنند حتی در صورت خرابی در لایه متعادل.

برچسب گذاری قطره باطن

برای تعریف قطره های باطنی برای لودبالانسر ، دو روش مختلف وجود دارد:

با نام ، که به شما امکان می دهد قطره های جداگانه را با استفاده از کنترل پنل یا API به لودبالانسر اضافه کنید.
با یک برچسب ، که تراز کننده های بار در زمان اجرا ارزیابی می کنند.
برچسب ها برچسب های سفارشی هستند که می توانید روی قطرات استفاده کنید.

شما می توانید حداکثر ۱۰ قطره باطنی را به نام انتخاب کنید. با این حال ، ما توصیه می کنیم از برچسب ها به عنوان یک راه حل خودکار مقیاس پذیرتر استفاده کنید. در صورت نیاز به افزودن بیش از ۱۰ قطره به تعادل دهنده بار ، می توانید از برچسب استفاده کنید. می توانید برچسب را به تعداد مورد نیاز قطره اعمال کنید و سپس آن را به ترازوی بار اضافه کنید. تعداد قطره هایی که می توانید برچسب استفاده کنید محدودیتی ندارد. با افزودن یا حذف برچسب از Droplets ، استفاده از برچسب به طور خودکار توازن بار شما را به روز می کند.

شما می توانید در هر موازنه بار از یک برچسب استفاده کنید.

اتصالات قطره ای را باطن کنید

بالانس کننده بار به طور خودکار در شبکه VPC خود به قطره ها متصل می شود. اگر رابط شبکه خصوصی Droplet غیرفعال شده باشد ، تعادل دهنده بار هنگامی که به ترازوی بار اضافه می شود با استفاده از آدرس IP عمومی آن به Droplet متصل می شود. همه قطرات ایجاد شده پس از ۱ اکتبر سال ۲۰۲۰ به طور پیش فرض به یک شبکه VPC اضافه می شوند.

بالانس کننده های بار از دو الگوریتم متعادل سازی پشتیبانی می کنند: دور چرخشی و حداقل اتصالات.

تعادل دهنده های بار با استفاده از آدرس های IP پویا باطنی جدا از آدرس های IP عمومی نمایش داده شده در صفحه کنترل ، ترافیک را به Droplet ارسال می کنند. آدرس های IP باطن ممکن است در هر زمان تغییر کنند و نباید از آنها برای پیکربندی دیوارهای آتش استفاده شود.

پشتیبانی پروتکل

یک ترازوی بار DigitalOcean Load Balancer را می توان برای مدیریت چندین پروتکل و پورت پیکربندی کرد. می توانید مسیریابی ترافیک را با قوانین قابل تنظیم که پورت ها و پروتکل هایی را که متعادل کننده بار باید گوش دهد ، و همچنین نحوه انتخاب و ارسال درخواست ها به سرورهای باطن را کنترل کنید.

از آنجا که DigitalOcean Load Balancers متعادل کننده بار شبکه هستند ، نه توازن بار برنامه ، بنابراین از هدایت ترافیک به باطن های خاص براساس URL ها ، کوکی ها ، هدرهای HTTP و غیره پشتیبانی نمی کنند.

HTTP
توازن استاندارد HTTP درخواست ها را بر اساس مکانیزم های استاندارد HTTP هدایت می کند. بالانس کننده بار ، هدرهای X-Forwarded-For ، X-Forwarded-Proto و X-Forwarded-Port را تنظیم می کند تا اطلاعات مربوط به درخواست اصلی را به سرورهای باطن ارائه دهد.

اگر جلسات کاربر به مشتری وابسته باشد که همیشه به همان قسمت باطن متصل باشد ، می توان یک کوکی برای مشتری ارسال کرد تا جلسات مهم را فعال کند.

HTTPS و HTTP / 2

با استفاده از HTTPS یا HTTP / 2 می توانید ترافیک ایمن را متعادل کنید. هر دو پروتکل را می توان با:

خاتمه SSL ، که رمزگشایی SSL را در متعادل کننده بار پس از افزودن گواهینامه SSL و کلید خصوصی انجام می دهد. متعادل کننده بار شما همچنین می تواند به عنوان دروازه ای بین ترافیک سرویس گیرنده HTTP / 2 و برنامه های باطله HTTP / 1.0 یا HTTP / 1.1 عمل کند.

SSL passthrough ، که ترافیک رمزگذاری شده را به قطرات باطن شما ارسال می کند. این برای رمزگذاری پایان به انتها و توزیع سربار رمزگشایی SSL خوب است ، اما شما باید خودتان گواهینامه های SSL را مدیریت کنید.

می توانید تراز کننده های بار را برای هدایت ترافیک HTTP در پورت ۸۰ به HTTPS یا HTTP / 2 در پورت ۴۴۳ پیکربندی کنید. به این ترتیب ، توازن بار می تواند از نظر ترافیک در هر دو پورت گوش دهد اما برای امنیت بهتر ترافیک رمزگذاری نشده را هدایت می کند.

TCP BALANCING
توازن TCP برای برنامه هایی که با HTTP صحبت نمی کنند در دسترس است. به عنوان مثال ، نصب یک تعادل دهنده بار در مقابل یک خوشه پایگاه داده مانند Galera به شما امکان می دهد درخواست ها را در تمام ماشین های موجود پخش کنید.

بیایید گواهینامه های SSL را رمزگذاری کنیم

گواهی DigitalOcean Load Balancer Let’s Encrypt کاملاً مدیریت شده و از طرف شما هر ۶۰ روز به طور خودکار تمدید می شود. می توانید از گواهینامه های SSL با HTTPS و HTTP / 2 استفاده کنید.

پروتکل پروکسی

پروتکل PROXY روشی است برای ارسال اطلاعات اتصال مشتری (مانند آدرس های IP مبدأ و شماره پورت) به سرور نهایی باطن به جای دور انداختن آن در بالانس بار. این اطلاعات می تواند برای موارد استفاده مانند تجزیه و تحلیل گزارش های ترافیک یا تغییر عملکرد برنامه براساس IP جغرافیایی مفید باشد.

لودبالانسر دیجیتال اوشن از نسخه ۱٫ پروتکل PROXY پشتیبانی می کنند. اطمینان حاصل کنید که پس از فعال کردن سرورهای پروتکل PROXY ، سرویس های Backend خود را پیکربندی کنید.

محدودیت ها

 • DigitalOcean Load Balancers فقط از TLS 1.2 و TLS 1.3 برای اتصالات ورودی پشتیبانی می کند و از پایین آوردن اتصالات ورودی به TLS 1.0 یا ۱٫۱ پشتیبانی نمی کند. همین محدودیت ها برای اتصالات از بالانس کننده های بار به قطرات اعمال می شود.
 • از آنجا که DigitalOcean Load Balancers متعادل کننده بار شبکه هستند ، نه توازن بار برنامه ، بنابراین از هدایت ترافیک به باطن های خاص براساس URL ها ، کوکی ها ، هدرهای HTTP و غیره پشتیبانی نمی کنند.
 • بالانس کننده های بار از IPv6 پشتیبانی نمی کنند.
 • هنگام استفاده از SSL passthrough (به عنوان مثال پورت ۴۴۳ تا ۴۴۳) ، بالانس کننده های بار از هدرهایی که اطلاعات مشتری را حفظ می کنند ، مانند X-Forwarded-Proto ، X-Forwarded-Port یا X-Forwarded-For پشتیبانی نمی کنند. تراز كننده های بار فقط وقتی آن هدرهای HTTP را تزریق می كنند كه پروتكل های ورود و هدف HTTP باشند یا HTTPS دارای گواهینامه (نه گذرگاه).
 • جلسات مهم فقط در لایه متعادل کننده بار قابل مشاهده است. کوکی هایی که برای جلسات مهم استفاده می شوند هم در تنظیم کننده بار تنظیم می شوند و هم از بین می روند. از آنجا که این کوکی ها در درخواستی که برای قطعه های باطنی ارسال می شود وجود ندارد ، برنامه های باطن نمی توانند از آنها استفاده کنند.
 • به طور پیش فرض ، تعادل دهنده های بار اتصال را رعایت نمی کنند: سرصفحه هایی که توسط قطرات هدف بازگردانده می شوند. با فعال کردن تنظیم نگهدارنده باطن ، می توانید تراز کننده بار را طوری تنظیم کنید که از اتصالات فعال TCP کمتری استفاده کند.
 • حساب ها به طور پیش فرض می توانند حداکثر ۱۰ بار تعادل دهنده بار داشته باشند. این محدودیت تحت تأثیر محدودیت قطره حساب نیز قرار دارد.
 • اتصالات بالانس کننده بار ۶۰ ثانیه ماندگار هستند.
 • بالانس کننده های بار حداکثر تعداد اتصالات همزمان را دارند که می توانند حفظ کنند. شما نمی توانید این محدودیت ها را تغییر دهید. برای محدودیت اتصال هر اندازه متعادل کننده بار ، به برنامه ها و قیمت گذاری مراجعه کنید.
 • بالانس کننده های بار دارای حداکثر تعداد اتصالات SSL جدید هستند که بسته به اندازه آنها می توانند در هر ثانیه برقرار کنند. این حد قابل تغییر نیست. برای محدودیت اتصال هر اندازه متعادل کننده بار ، به برنامه ها و قیمت گذاری مراجعه کنید.
 • می توانید میزان تعادل بار را حداکثر یک بار در ساعت تغییر دهید. اندازه تراز کننده بار را نمی توانید در اولین ساعت ایجاد آن تغییر اندازه دهید.
 • بررسی های سلامتی HTTP با استفاده از HTTP 1.0 ارسال می شود. اگر وب سرور شما از نسخه دیگری به غیر از HTTP 1.0 استفاده می کند ، سرصفحه های بررسی سلامت ممکن است سازگار نباشند و شما باید از بررسی TCP استفاده کنید.
 • شما نمی توانید آدرس IP شناور را به DigitalOcean Load Balancer اختصاص دهید.
 • جلسات مهم با SSL passthrough (پورت ۴۴۳ تا ۴۴۳) کار نمی کنند. آنها با خاتمه SSL (پورت ۴۴۳ تا ۸۰) و درخواست HTTP (پورت ۸۰ تا ۸۰) کار می کنند.
 • با نام می توانید حداکثر ۱۰ قطره باطنی اضافه کنید. در صورت نیاز به افزودن بیش از ۱۰ قطره به تعادل دهنده بار ، می توانید از برچسب استفاده کنید. می توانید برچسب را به تعداد مورد نیاز قطره اعمال کنید و سپس آن را به ترازوی بار اضافه کنید. تعداد قطره هایی که می توانید برچسب استفاده کنید محدودیتی ندارد. با افزودن یا حذف برچسب از Droplets ، استفاده از برچسب به طور خودکار توازن بار شما را به روز می کند.
 • پورت های ۵۰۰۵۳ ، ۵۰۰۵۴ و ۵۰۰۵۵ در DigitalOcean Load Balancers رزرو شده است ، بنابراین نمی توانید از این پورت ها در قوانین حمل و نقل استفاده کنید.

بیایید رمزگذاری کنیم

 • شما باید سوابق DNS خود را در DigitalOcean مدیریت کنید تا ما از طرف شما مدیریت Let’s Encrypt on load balancer ها را داشته باشیم.
 • بیایید در DigitalOcean رمزگذاری کنیم فقط از خاتمه SSL پشتیبانی می کند. SSL passthrough به گواهینامه هایی روی خود قطره ها احتیاج دارد و DigitalOcean گواهی ها را روی سرویس های کنترل نشده مانند Droplets نصب یا نگهداری نمی کند.
 • بالانس کننده های بار از گواهی Let’s Encrypt برای کارت های Wild پشتیبانی نمی کنند. بیایید Encrypt پشتیبانی مارک wildcard را در مارس ۲۰۱۸ اضافه کنیم اما همچنان برای بیشتر موارد استفاده ، گواهینامه های wildcard را توصیه می کنیم. می توانید گزینه Bring Your Own Certificate را برای افزودن گواهینامه های wildcard سفارشی انتخاب کنید.

بیایید رمزگذاری کنیم محدودیت های نرخ:

هر هفته ۲۰ گواهی برای هر دامنه ثبت شده
۱۰۰ نام در هر گواهی
هر هفته ۵ گواهی دامنه تکراری
اگر گواهینامه شما در اولین تلاش صادر نشده باشد ، ما به طور خودکار در فواصل ۲۰ دقیقه تا ۳ بار دوباره تلاش خواهیم کرد. پس از آن ، ما به آدرس حساب شما ایمیل ارسال خواهیم کرد تا به شما اطلاع دهیم که ایجاد گواهی ناموفق است.

بگذارید کلیدهای SSL رمزگذاری شوند به ۲۰۴۸ بیت محدود می شود.

جهت تهیه سرور و اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در ارتباط باشید

متخصصان ما در هرساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند